Басейн для дачі або присадибної ділянки

Басейни для дачі, види, ціна, влаштування

Багато дачників і власників своїх приватних будинків говорять про те, що спорудити басейн на дачній ділянці – довгий і трудомісткий процес. Вони пояснюють це рядом наступних причин:

 • басейн займає досить багато місця в саду;
 • є зовсім недешевим задоволенням;
 • тягне за собою супутні проблеми, щодо своєчасного очищення, наповнення і спуску води.

Фахівці вважають вище перелічені проблеми є лише частковими, так як всі ці труднощі виникають при встановленні стаціонарного і сильно заглибленого басейну. Вирішувати питання про раціональність встановлення саме такого басейну належить тільки господарю особисто.

На сьогоднішній день сучасний ринок представлений більш доступними збірно-розбірними водними резервуарами. В залежності від розміру гаманця, можна підібрати збірний басейн за кольором, формою, розміром. Всі ці моделі характеризуються простотою в збірці.

Мобільний або стаціонарний?

Великий мінус заглибленого в землю басейну полягає в тому, що такий тип водойми неможливо перенести з одного місця на інше. У такому басейні все зроблено на довгі роки експлуатації: вирито котлован, внутрішньо такий басейн повністю обладнаний і прикрашений. У результаті басейн буде на цьому місці завжди.

Коли відвідає бажання змінити ландшафтний дизайн присадибної ділянки, то на жаль, перенести басейн в інше місце стане практично неможливим завданням.

У порівнянні зі стаціонарним, збірно-розбірний басейн дуже мобільний у своєму застосуванні, тобто такий басейн з легкістю може “переселитися” з одного місця на нове. Для того, щоб зібрати цей басейн, не потрібно вдаватися за допомогою до професіоналів. Варто тільки все робити відповідно до інструкції, яка входить в комплект збірно-розбірного басейну. До того ж всі його деталі, схожі з дитячим конструктором.

Перед тим, як починати збирати басейн на дачній ділянці, рекомендується під нього підготувати спеціальний майданчик.

Ціни на збірно-розбірні басейни

Цінова вартість “мобільних” басейнів залежить від обраного матеріалу його виготовлення. Наприклад водойми “міні-розміру”, виготовлені з матеріалів, які піддаються негативному впливу морозів в осінній сезон, розбираються і заносяться для зберігання у приміщення. Якщо залишити такий басейн в зібраному вигляді, то для його зберігання знадобиться близько двох квадратних метрів. Моделі таких невеликих розмірів є досить недорогими. Їх ціна становить від семи тисяч гривень. Але якщо є бажання, щоб басейн перебував на садовій ділянці круглий рік, то тоді варто придбати басейн з морозостійкого матеріалу. Найчастіше ці басейни виконуються з оцинкованої сталі із захисним покриттям у кілька шарів. Щоб басейн залишався стійким до морозів, застосовують так само дюралеві сплави, які здатні утриматися в справному стані навіть при сильних мінусових температурах.

Застосовується для виготовлення такого басейну і ПВХ, дерево або фанера, з нанесеним заздалегідь водостійким просоченням.

Серед безлічі моделей збірно-розбірних басейнів зустрічаються басейни з величезними широкими бічними стійками і кантом, розташованим зверху. Завдяки цьому загальна конструкція басейну характеризується механічною твердістю, що в принципі дозволяє розташувати овальні зразки без спеціальних бічних опор, а це ще один плюс в економії квадратних метрів необхідної площі на ділянці. Для території, де зустрічаються нерівності, краще використовувати басейни з дерева. А басейн з ПВХ настільки легкий у збірці, що на його будівництво піде всього лише півгодини. Вартість басейну для цілорічного застосування буде коливатися в залежності від матеріалу, комплектації і розміру. Якщо брати середній варіант, то вартість складатиме близько 15 тисяч гривень.

Встановлення збірно-розбірного басейну на дачній ділянці

Збірно-розбірний басейн виконується в різних формах: круглі, овальні, прямокутні, багатогранні і у вигляді вісімки. Якщо це круглий басейн то його діаметр варіює від 2,4 до 7,3 метрів. Овальні можуть бути не більше 10х 5,5 метрів, в той час коли глибина може бути від 0,9 до 1,5 метри. При установці будь-якого виду збірно-розбірного басейну необхідно ділянку привести в належний вигляд, тобто усунути наявний дерен, підрівняти ґрунт і зверху насипати шар піску в 5 сантиметрів. У разі, коли басейн дуже великий і глибокий, слід застосувати бетонну стяжку.

Аксесуари

Щоб басейн на дачній ділянці став улюбленим місцем для купання дорослих і дітей, рекомендується при покупці перевірити наявність всіх необхідних для цього аксесуарів. У цей список аксесуарів в обов’язковому порядку входять:

 • насос;
 • фільтр, відповідний комплект шлангів та фітингів для його підключення до басейну;
 • форсунка для здійснення повернення води;
 • злив;
 • скіммер;
 • сходи;
 • тент для закриття басейну;
 • спеціальні реагенти, щоб вода залишалася дезінфікованою і безпечною для купання.

Однак, не для всіх моделей все вище перераховане може додаватися до комплекту, потрібно буде докуповувати.

Маючи весь основний перелік аксесуарів, можна забезпечити свій басейн додатковими, і при чому зовсім необов’язковими аксесуарами, такими як:

 • система підігріву води;
 • поручні;
 • прилад для регулювання рівня води;
 • підводний пилосос;
 • автоматична система контролю якості води в басейні.

Все це дозволить створити комфортні умови для купання. В останній час для купання в басейні покупці купують й інші аксесуари, які стають популярними все більше з кожним днем. Це різні види атракціонів, гірок, каскадів. Так само в своїх басейнах встановлюють підсвічування, пристрій для створення штучної течії, донний гейзер. Щоб басейн на дачній ділянці став безпечний для маленьких дітей, на сьогоднішній день актуальними стали дитячі жалюзі для басейну.


Мітки:,
Один коментар

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *