Способи гідроізоляції підвалів

Способи гідроізоляції підвалів.

При будівництві будь-якої будівлі важливо приділити увагу гідроізоляції. Наявність в підвалі води або сирості призведе до руйнування фундаменту. Які способи гідроізоляції підвалів сьогодні застосовуються?

В наш час при будівництві будинків часто використовується зовнішня гідроізоляція. Якщо говорити про будинки, в яких немає можливості відкрити фундамент без порушення ліній комунікацій, або про старі будівлі – тут застосовують внутрішню гідроізоляцію.

Проведення внутрішньої гідроізоляції як і вентиляції підвалу в приватному будинку відбувається за допомогою різних захисних проникаючих або мембранних складів. Мембранні склади відрізняються тим, що їх зручно наносити на поверхню, при цьому утворюється водовідштовхувальний шар. Така гідроізоляція підвалів виконується швидко, але виникаюча при цьому адгезія гідроізоляційного шару з пошкодженими поверхнями малоефективна, тому процес нанесення необхідно періодично повторювати.

Другий метод проведення робіт – застосування хімічних складів. Наявність такого складу на поверхні підлоги підвалу призводить до хімічної реакції між нею і гідроізоляційним шаром. При цьому зростають водовідштовхувальні властивості, поліпшуються характеристики бетонної підлоги і її поверхнева щільність.

Способи гідроізоляції підвалів від різних типів впливу води

Виділяється три види гідроізоляції підвалів, які залежать від характеру впливу води: проти-капілярна, проти-тискова і безнапірна.

Безнапірний захист проводиться методом нанесення полімер-бітумних мастик на поверхню підлоги. Вона відмінно охороняє підвал від паводків і атмосферних опадів.

Проти-тисковий захист покликаний захистити підвал від ґрунтових вод, в цьому частково можуть допомогти і дренажні канали на ділянці біля споруди. Це багаторівнева ізоляція шламовими розчинами і полімербітумними мастиками. Перед тим як нанести шлами, стіни ґрунтуються і ретельно очищаються. Достатньо трьох шарів шламу.

Проти-капілярний захист запобігає проникненню вологи по наявних в бетоні капілярах. Проводиться ін’єкційна гідроізоляція в тріщинах і швах підлоги. При цьому варто взяти до уваги всі шляхи проникнення вологи у підвал. Наприклад, це може бути конденсат з опалювальних труб і тоді необхідно перевірити труби на протікання, а потім утеплити їх.

Окрему увагу варто звернути на вентиляцію. Якісна вентиляція прибере підвищену вологість в приміщенні.

Захистити підвал від вологи можна будь-яким з перерахованих способів. Грамотне проведення робіт забезпечить суху і міцну фундаментну підставу на довгі роки.


Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *