Терасна дошка, її використання

Терасні дошки.

Звертаючись за одержанням якої-небудь інформації до статей будівельної тематики, ми бачимо, як багато уваги в них приділяється зведенню будинків, ремонту і створення інтер’єру. Зовсім інше, нам доводиться спостерігати в питаннях, присвячених благоустрою прибудинкової території. Про особливості будівництва і застосування матеріалів для вуличних будівель знайти вдається зовсім мало інформації.

Почати виправляти таку незакономірність почнемо із цієї статті, про використання терасної дошки. Сфера її застосування — вуличні відкриті та напіввідкриті будови, які мало захищені від погодних проявів. До таких можна віднести: альтанки, веранди, тераси, навіси і просто пішохідні доріжки.

Терасна дошка, як матеріал, можна сказати, новачок в будівництві, але її славні якості встигли оцінити вже багато людей. Цей матеріал став з успіхом використовуватися у зовнішній обробці і в облаштуванні підлог. На сьогоднішній день виробники терасної дошки готові запропонувати нам три її варіанти.

Перший варіант терасної дошки

Терасна дошка натурального походження. Основою такої дошки є натуральна деревина і тирса.

Додавання в цей натуральний склад спеціальних полімерних компонентів, зробило дерево стійкішим до несприятливих факторів, а використання особливих порід таких, як модрина, забезпечили терасній дошці властивості каменю. Переваги такого варіанту терасної дошки в відсутності таких ворогів, як вологість, цвіль і гниль. Сюди ж віднесемо привабливість відтінків, шорсткість поверхні, що перешкоджає ковзанню і стійкість до морозів.

Недоліки: необхідність в періодичних обробках спеціальними лаками і антисептиками, геометричні спотворення після укладання і природні вади деревини у вигляді сучків, тріщин.

Другий варіант терасної дошки

Терасна дошка, в основі якої деревно-полімерний композит. Розглянутий варіант терасної дошки наполовину штучний, створений на основі смол і таких наповнювачів, як тирса, стружка, скловолокно. Сполучною речовиною є поліетилен або полівінілхлорид.

Які переваги дає такий склад? Відповідь: максимальна довговічність, абсолютна стійкість до вологи і коливань температур, негорючість і високі міцні характеристики.

Недоліки не обійшли деревно-полімерний склад і для терасної дошки такого плану стали характерні зміни в розмірах при нагріванні (подовження), та необхідність створення вентиляції.

Третій варіант терасної дошки

Термічно оброблена терасна дошка. З деревиною в цій дошці виробники провели процес розжарювання на пару, завдяки чому змінилися властивості матеріалу.

Матеріал став більш екологічним, чистим і придбав оригінальну текстуру. До переваг додалися: стійкість до води, до зовнішніх біологічних факторів і пристойний термін експлуатації. До того ж матеріал став несприйнятливий до температурних проявів, із-за яких в попередніх двох варіантах спостерігалися геометричні спотворення.

Недоліки також істотно скоротилися, і тепер їх всього два – вартість, як результат додаткових виробничих робіт по обробці і поява (все із-за тієї ж процедури), специфічного запаху.

Розглянувши всі три варіанти терасної дошки, виділити щось особливе серед їх переваг і недоліків важко. Вказати на найкращий варіант також важко, тому що всі вони гідні для використання в складних умовах застосування.

Терасна дошка, її використання

Тому, зайнявшись прибудинковими будівлями, обов’язково варто розглянути доцільність використання терасної дошки, оскільки це дійсно технологічний і унікальний матеріал нашого часу.


Один коментар

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *