Утеплення даху своїми руками

Утеплення даху, як його зробити самому?

Кожна людина мріє мати теплий і затишний будинок. Вже на стадії будівництва будинку бажано подбати про утеплення стін і зробити ремонт даху своїми руками. Ця стаття буде присвячена утепленню даху.

Сам процес утеплення даху не так складний, як може здатися на перший погляд, і зробити його власними руками цілком можливо. Тим не менш, до робіт потрібно підійти серйозно і дуже уважно.

Вибір утеплювача для даху

Для того, щоб зробити ремонт даху потрібно вибрати теплоізоляційний матеріал, яким буде утеплятися дах. Одним з найпоширеніших утеплювачів є кам’яна вата. Це – мінеральна вата, що пройшла спеціальну обробку.

Другим за популярністю є утеплювач з мінеральної вати. Це більш доступний за ціною теплоізоляційний матеріал, але у нього є ряд недоліків, які ускладнюють будівництво, найважливішим з яких є його не екологічність. Крім цього, вата швидко втрачає форму із-за швидкого вбирання вологи, а з часом дах починає сиріти.

Ще один вид утеплювача – це пінопласт. Непоганий матеріал, з ним простіше робити ремонтні роботи, коштує досить дешево, володіє хорошими характеристиками, але легко займається.

Утеплення похилого даху

Щоб почати утеплення даху, спочатку потрібно вберегти приміщення від зайвої вологи й появи конденсату. Для цього з боку горища на крокви прикріплюється пароізоляційний шар. В якості матеріалу для пароізоляції застосовують руберойд або поліетиленову плівку, деякі навіть використовують фольгу. Матеріал кріпиться дерев’яними рейками або спеціальним будівельним скотчем. Зараз випускаються спеціальні пароізолятори, які бувають двох основних видів: повітронепроникні і повітропроникні (мембранні). Останні зручні тим, що при укладанні можна не залишати зазору для повітря між дахом і теплоізолятором, так як вони самі пропускають повітря. Якщо теплоізоляційні матеріали в своєму складі вже мають пароізолятор, то в цьому випадку пароізоляцію окремо можна не прокладати.

Наступним етапом робіт буде будівництво м’якого теплоізоляційного шару, а точніше – його укладання. Його щільно укладають між кроквами на шар пароізоляції. Необхідно стежити, щоб не залишалися зазори між листами теплоізолятора, інакше крізь них буде проникати холодне повітря.

Після завершення укладання теплоізоляційного шару, по верхній кромці крокв кріпиться гідроізоляційна плівка, для створення парового бар’єру. Будівництво для цих цілей використовує будівельну мембранну плівку, що добре проводить повітря. Якщо прикріплюється звичайна пластикова плівка, то необхідно між плівкою та шаром теплоізоляції залишити невеликий простір для вентиляції. Плівку можна кріпити за допомогою будівельного степлера, шви заклеюються скотчем (будівельним).

Після завершення всіх робіт з утепленням, поверхню обшивають гіпсокартонними плитами або листами фанери, після чого можна продовжувати і приступати до облицювальних робіт.

Так утеплюються в основному пологі дахи. Тепер коротко розповімо про утеплення плоских дахів.

Утеплення плоского даху

Плоска конструкція даху має ряд переваг перед пологою. Важливою перевагою є те, що утеплення можна проводити, як всередині, так і зовні. Для утеплення плоского даху в основному використовують мінеральну вату базальтову. Вона володіє низькою теплопровідністю, добре пропускає пар, вогнестійка і зберігає свої властивості тривалий час.

Процес утеплення плоского даху зсередини аналогічний утепленню пологого даху. Для цього спочатку на укладені балки кладуть дошки, які в свою чергу покриваються руберойдом або проводять укладання толі. Потім руберойд засипають утеплювачем з керамзиту. При засипці обов’язково потрібно дотримуватися ухилу в напрямку стікання дощових вод. Далі, поверх утеплюючого шару робиться цементна стяжка, завтовшки не менше двох сантиметрів. Після висихання, стяжку обробляють бітумною ґрунтовкою. В останній етап роблять наклеювання рулонного килима.

Використовуючи описані вище поради, будівництво і ремонт своїми руками, буде нагода зробити без зайвих зусиль.


Мітки:

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *