Міст Світу – Тбілісі, Грузія

Міст Світу в Тбілісі, Грузія

Скляний Міст Світу знаходиться в архітектурному центрі міста грузинської столиці. Він височіє над річкою Мткварі (Кура) і оригінально виглядає серед старих будівель. Таким чином, по одну сторону моста знаходиться історія, по іншу – нинішня Грузія.

Безліч місцевих жителів протестували проти будівництва цього мосту. Вони вважали, що подібна технологічна будова зіпсує історичну атмосферу. Тим не менше, більшість таки підтримала цей проект і висловила свою готовність до кардинальних змін, проводячи паралелі з Ейфелевою Вежею, яку теж спочатку відмовлялися приймати.

156-метровий підвісний хвилеподібний міст був спроектований італійсько-французьким тандемом: архітектором Мішелем де Люччі і інженером Філіпом Мартіно. До втілення їх ідеї в життя була запрошена «Герма Стелиза».

Зовнішній вид моста дійсно зачаровує, особливо, розумієш це вночі, коли 30 тисяч лампочок і 240 сенсорів починають показувати свою силу. Якщо ви раптом забули з чого складається організм людини, то міст світу нагадає про це, — щогодини на його парапетах виводиться повідомлення з елементами таблиці Менделєєва. Так автори проекту хочуть показати, що ми, люди, всі єдині, незалежно від національності та віросповідання.

Пішохідний міст виконаний із скляних і металевих конструкцій – це символізує прозорість політичної галузі країни. А динамічна геометрія відображає прагнення в майбутнє.

Міст Миру – одна з найбільш грандіозних та інноваційних споруд в Тбілісі за останній час. А його оригінальність говорить про те, що Грузія готова до великих змін і буде йти вперед.


Мітки:
Один коментар

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *