Невидимий міст в Нідерландах

Невидимий міст в Нідерландах.

Голландія завжди була тісно пов’язана з греблями, каналами і дамбами. Сюди ж можна віднести цікаву інженерну конструкцію — міст Invisible Pedestrian Bridge, зведений в місті Халстерен. Знаходиться міст нижче води, але ось що не дає йому затонути до кінця… . То чудо Мойсея, чи майстерність проектувальників?

Хоч конструкцію і прозвали «Міст Мойсея», добитися такого дивного ефекту допомогла інженерна хитрість. Дерев’яний міст немов прорізує водну поверхню, щось схоже створив Мойсей, коли перед ним і його народом розступилася вода.

З’явився такий незвичайний інноваційний міст зовсім недавно – в 2011 році, під час реконструкції споруди з чотирьох віковою історією – Форту-де-Роовер. У 1628 році в цьому місці проходила частина оборонної лінії, проведеної архітектурним бюро RO&AD, яке бере свою назву на честь імен партнерів Рв Костера, а також Ад Килу. Тоді, села і міста з’єднувалися за допомогою піщаних і кам’яних валів, чиї землі під час оборони затоплювалися.

Головне, чому слідували архітектори – це збереження навколишнього ландшафту, щоб залишити місце історичним. Проектувальники настільки захопилися роботою, що порахували будівництво звичайного мосту недоречною для даного місця. Тому було прийнято рішення звести в прямому сенсі невидимий міст, захований у воді. Як можна здогадатися, води конструкція не боїться, адже в якості матеріалу послужив аккой (оброблена спеціальним чином деревина). А щоб міст не затопився водою, були встановлені два вали, які відводять надходження зайвої кількості води.

Далі, про інноваційний хмарочос у Лондоні.


Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *