Освітній центр молоді Праги у Варшаві

Освітній центр молоді Праги у Варшаві

Освітній центр, побудований на честь молоді Праги знаходиться у Варшаві (Польща). Головна ідея, яку прагнув втілити архітектор Łukasz Iwan, полягала в з’єднанні основної будівлі з розташованою поруч початковою школою, що повинно було стати основою для розвитку і формування здібностей підростаючого польського покоління.

Оптимальне поєднання сучасної частини будівлі з прилеглими до неї будинком кінця 19 століття стало головною складністю інноваційного проекту. Особливо ускладнював процес той факт, що будівлі свого часу ставилися в досить бідному районі, а значить, були дуже стримані в дизайні і деталях. Чималу складність представляв і головний вхід, збудований ще до війни і який зберігся до теперішнього часу. Архітектор не хотів його перебудовувати або зводити точну копію – він хотів інтегрувати нову будівлю у вже існуючі умови. І рішення прийшло саме собою.

Фасад розділили на дві частини. Перша являє собою прозору скляну стіну з двома несучими колонами, які відсилають до старого входу, а друга – це білі напівпрозорі стіни з перфорацією, які по-різному заломлюють світло протягом доби. Вдень споруда органічно виглядає в оточенні прилеглих будівель, вночі ж вона стає абсолютно прозорою, що не може не залучати студентів.

Архітектурний поділ і пропорції будови повністю відповідають завданням освітнього центру. Проект будівлі цілком відображає і продовжує архітектуру навколишніх будинків, повторює їх принципи, використовуючи нові інтерпретації, доповнюючи вже існуюче і застосовуючи нові технології.

Освітній центр молоді Праги у Варшаві.

Освітній центр молоді у нічний час

Освітній центр функціонально поділений на три частини. Перша частина виходить на вулицю Zabkowska і відкрита для всіх бажаючих – тут розміщуються кафе, медіа бібліотека та зал для виконання домашніх завдань. Нагорі також розміщена бібліотека з читальним залом. У другій частині знаходиться школа, де учні відвідують класи та курси. У третій частині знаходиться багатофункціональний хол, в якому відбуваються зустрічі, презентації анімаційних фільмів студентів тощо. Він також буває і виставковим залом, де експонуються роботи і демонструються творчі здібності дітей, які відвідують освітній центр.


Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *