Плити ізоплат – властивості, характеристики

Ізоплат - властивості, характеристики, переваги та недоліки, особливості монтажу

Плануючи будівництво, слід ознайомитися з новинками ринку матеріалів. Часто виявляється так, що забудовник дізнається про наявність дуже корисного і потрібного виробу, тільки після закінчення монтажних робіт.

При розрахунку кошторису не завадить відвідати чергову будівельну виставку або просто ознайомитися з новими технологіями за допомогою інтернету. Одним з інноваційних матеріалів, що привернув до себе пильну увагу професіоналів і любителів, є ізоплат.

Ізоплат – склад і властивості

Матеріал являє собою деревноволокнисту плиту, виготовлену на основі дрібної тріски хвойних порід дерева. У процесі виробництва не використовуються хімічні речовини і склеюванні склади. Це дозволяє застосовувати виріб при облаштуванні житлових приміщень. Роздроблену тріску просто заливають водою, пресують і відправляють на сушку.

За рахунок пористої структури ізоплат володіє відмінними звукоізоляційними характеристиками, низьким показником теплопровідності. Проте воістину унікальні якості полягають у здатності акумулювати тепло і вбирати зайву вологу з приміщення, віддаючи її назад при сухості повітря.

Дані властивості наділяють матеріал здійснювати свого роду клімат-контроль, що створює в оселі сприятливі умови для проживання. Крім того екологічно чистий виріб є абсолютно безпечним для людей, що страждають алергією.

Випускається плита стандартного розміру: 2700х1200 мм при товщині 10, 12, 25 мм. Гладка сторона найчастіше використовується під чистову обробку.

Технічні характеристики ізоплатових плит:

 • вологостійкість за рахунок обробки волокон парафіном;
 • низька теплопровідність (0,045 Вт/м*До);
 • паропроникність, забезпечує природний повітрообмін;
 • щільність 230-270 кг/куб;
 • здатність поглинати шуми (до 26 ДБ);
 • вогнестійкість (запобігає розповсюдженню вогню);
 • тривалий експлуатаційний період (до 50 років).

Переваги і недоліки

Ізоплат легко монтується, досить встановити плити з’єднання шип-паз. Впоратися з роботою зможе будь-який забудовник. При цьому застосування спецтехніки, а також володіння особливими знаннями не потрібне. Серед основних переваг матеріалу:

 • вітрозахист;
 • здатність фільтрувати повітря, утримуючи шкідливі сполуки;
 • висока теплова інерція, акумулююча тепло протягом 14 годин;
 • відмінна паропроникність;
 • стійкість до усадки і деформації;
 • екологічність.

Всі екологічно чисті матеріали відрізняються більш високою вартістю, не представляє виключення й ізоплат. Його ціна дещо перевищує аналоги, але тривалий термін служби і відмінні експлуатаційні характеристики окупаються в результаті з лишком. Використовувати плити у приміщеннях з високою вологістю не рекомендується, так як вони, набираючи вологу, стають м’якими. Правда після повної сушки форма повністю повертається.

Різновиди плит ізоплат

Теплоізолятор, по суті, є універсальним, але виробники подбали про користувачів і зважилися на випуск плит з різним призначенням. Це полегшує вибір, так як технічні параметри кожного різновиду відповідають певним монтажним роботам.

Покрівельний матеріал використовується під черепицю з фіксацією на крокви. Настил, доповнений плитами, відмінно заглушає шум дощів і вітру. А парафінове просочення надає стійкості до вологого середовища, тому навіть при можливих протіканнях ізоплату нічого не загрожує. Досить просушити промоклу ділянку після ремонту покрівлі.

Ізоплат ідеально підходить для зовнішніх стін. Плити зроблять житло ізольованим від вуличних шумів, вітру і вологи. При цьому стіни будуть дихати, створюючи сприятливі умови для комфортного мікроклімату. Найчастіше ізоплат використовується в каркасному будівництві і при зведенні будинків з брусу.

Підкладка під ламінат використовується в якості утеплюючого шару і для амортизації при укладанні підлогового покриття. Крім того, виріб вирівнює поверхню, маскуючи дрібні перепади на чорновій підлозі.

Теплозвукоізоляційні плити застосовують при обробці стін всередині приміщення. Вироби гідно замінюють гіпсокартон. Ефективно використовувати матеріал і при облаштуванні стелі. Прямо на гладку поверхню плит можна клеїти шпалери.

Окремий вид ізоплатової плити – ізотекс відрізняється від решти виробів наявністю декоративного шару на лицьовій стороні. Це дозволяє монтувати плити на поверхні без подальшої обробки.

Особливості монтажу плит ізоплат

Перед тим, як приступити до монтажу ізоплата, слід дати йому відстоятися в приміщенні для адаптації до мікроклімату. В якості кріпильних елементів потрібні скоби або саморізи, які мають плоский капелюшок. З інструментів знадобляться: рівень, будівельний ніж, шуруповерт, молоток.

Фіксуються плити на зібране попередньо обрешетування або прямо на оброблювану поверхню. Крок обрешітки становить 30-60 см (в залежності від товщини утеплювача).

В якості клейового складу рекомендується використовувати гіпсові суміші, монтажну поліуретанову піну або інший продукт, відповідний за властивостями оброблюваній поверхні. Наносити клей потрібно крапками, охоплюючи периметр плити і середину.

Якщо в якості основи збирається решетування, то ізоплат кріпиться саморізами або скобами. Вкручуються вони так, щоб капелюшок не виступав над утеплювачем. Місця фіксації обробляються згодом шпаклівкою.

При подальшій чистовій обробці, рекомендується нанести на поверхню плит ґрунтовку, це для міцного з’єднання з декоративним покриттям.

На останок. За кордоном, в майбутньому, планують застосовувати такі плити для оздоблення хмарочосів, за їх малої ваги і добрих технічних якостей.


Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *