Turning Torso — хмарочос у Мальме, Швеція

Turning Torso — хмарочос у Мальме, Швеція.

Хмарочос Turning Torso знаходиться в швейцарському місті Мальме. Це незвичайне спорудження запам’ятовується на все життя і далі ми розповімо чому. По-перше, тому що це найвищий хмарочос у всій Європі. У 2005 році будівля навіть отримала нагороду за титул кращого хмарочоса.

Фундамент будівлі почали закладати в 2001 році, а завершальні роботи провели в 2005. Автором проекту є іспанський архітектор Сантьяго Калатрава. Цікаво, що будівництво хмарочоса не планувалося взагалі. Справа в тому, що в руки до одного з керівників шведської будівельної компанії потрапив буклет із зображеннями проектів Калатрава. Йому приглянувся «Twisting Torso», що означає «Закручений торс», і він відразу зрозумів, що саме це те, що потрібно місту Мальме. Після цього, він зв’язався з іспанцем і запропонував співпрацю.

Завдяки незвичайному архітектурному рішенню створюється враження, що фасад закручується навколо своєї осі. Хмарочос складається з секцій-призм у кількості дев’яти штук, які формують загальну висоту 190 метрів. Всього поверхів у вежі налічується 54: п’ять поверхів у дев’яти секціях плюс проміжні рівні. Кожна призма має невелику повернутість щодо нижньої. У скульптурі призми мають 4 грані, однак у реальності їх зробили 5-ти граними, щоб остання секція була розгорнена на 90 градусів відносно першої.

На перших поверхах хмарочоса розташовуються офіси, практично всі інші частини відведені під житлові квартири, яких в будівлі 147 штук, а лише два останніх поверхи обладнані конференц-залами. В житловому будинку є все, що необхідно сучасній людині. Зокрема, є навіть винний погріб. Електроенергію будівля отримує від сонячних батарей і вітрової електростанції. За один невеликий номер доведеться заплатити 1400 євро на місяць.

Turning Torso — хмарочос у Мальме.

Вночі зовнішній вигляд ще більш привабливий. Практично всі гості шведського міста не упускають можливість сфотографуватися на тлі гіганта, пофарбованого барвистими вогнями.

Далі про центр науки в Пхеньяні.


Мітки:
2 коментарі

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *