Хмарочос «Уламок скла» у Лондоні

Хмарочос «Уламок скла» у Лондоні - The Shard

В Лондоні так багато хмарочосів, як наприклад, у Нью-Йорку. Однак і в цьому прекрасному місті присутні свої висотні рекордсмени. Так, у 2012 році в центрі міста зросла найвища будівля в країні – вежа The Shard (повна назва The Shard London Bridge). «Уламок скла», саме так перекладається назва вежі на українську, яка стала не тільки самою висотною будівлею Великобританії, але і конкурує з хмарочосами всього європейського континенту.

Раніше на місці The Shard був бізнес-центр Southwark Towers. Автором проекту є архітектор Ренцо П’яно, відомий своєю роботою — Центр Помпіду в Парижі. Мабуть, П’яно черпав натхнення у шпилів столичних церков і у щогл вітрильних суден. Таким чином, Shard виконана в пірамідальній формі.

Площа будівлі використовується максимально ефективно і вміщує в собі навіть ціле вертикальне місто, в усякому разі, так його називає сам проектувальник. Так, на площі «Уламка» знаходиться безліч установ, більша частина з яких працює цілодобово: готелі, освітні заклади, медичні, туристичні, житлові квартири, зимові сади, магазини, офіси і ресторани. Всього в башті знаходиться 95 поверхів, а її висота становить 310 метрів. Саме тут розташована найвищий оглядовий майданчик країни.

За задумом Ренцо П’яно, хмарочос повинен викликати відчуття легкості і прозорості. Незважаючи на те, що це дуже масштабна і грандіозна споруда, «Уламку скла» притаманна елегантність, якою мало які висотки можуть похвалитися. Саме з цієї причини в конструкції вежі використано так багато скла – 11 000 скляних панашей покривають поверхню лондонського рекордсмена.

Урочисте відкриття висотки відбулося 5 липня 2012 року. Оскільки фінансування будівництва більшою мірою взяла на себе Катар, то саме прем’єр-міністр цієї країни і став відкривачем разом з герцогом Йоркським.


Мітки:

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *