Будівельні норми в Україні незабаром стануть більш суворими

Будівельні норми україни - державні

Мінрегіон розробив проект нового Закону України «Про гармонізацію нормами законодавства ЄС щодо основних вимог до будівельних споруд та відносно спрощення умов для розміщення на ринку будівельних виробів». Проект новоспеченого закону розробляють з огляду на стандарти ЄС. Він спрямований на забезпечення безпеки споруд та вдосконалення процесу отримання технічних свідоцтв, а також на усунення бар’єрів технічного характеру в торгівлі будівельними виробами та матеріалами.

Хоча новий закон ще не прийнято, вже розроблено проекти в кількості більш, ніж 20 допоміжних нормативно-правових актів. Також, спеціалісти повідомили про те, що вже в поточному році Мінрегіон затвердив 39 документів правового типу та змін до них. Ці правові документи ставлять за мету забезпечити безпеку та надійність будівництва в умовах геологічних складнощів та зменшити загрози надзвичайних ситуацій. Крім цього, було прийнято 33 ДСТУ. Документи спрямовані на поглиблення застосування технологій нового типу в процесі будівництва різних споруд. Серед них найбільша увага була приділена житловим спорудам.

Основний напрям усіх цих законодавчих змін – утвердження більш жорстких стандартів якості і безпеки будівництва та створення єдиного вітчизняного стандарту, який би відповідав європейським вимогам.


2 коментарі

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *