Між Україною і Румунією планують спорудити переправу

Між Україною і Румунією планують спорудити переправу.

Між населеними пунктами Одеської області та Румунії планується почати спорудження поромної переправи, до створення якої будуть залучені кошти української компанії ТОВ “Поромний комплекс Орлавка”, румунської “МБС-Інвест” і інвестиційні надходження від резидентів Кіпру та великої Британії. Транспортний перехід з’єднає населений пункт Орлівка Ренійського району та населений пункт Ісакча на суміжній території. Будівництво заплановано завершити протягом одного року, а воно повинно початися навесні наступного року. В Орлівці пройшли громадські слухання з питань будівництва та отримання дозволу на початок робіт та надання земельної ділянки на українській території. Реалізація проекту пов’язана також зі створенням на місці переправи прикордонного пропускного пункту і створенням автомагістралі, що з’єднує суміжні території.

Керівник місцевої адміністрації під час громадських слухань не став говорити про суму інвестицій у проект виразно, але, що стосується намірів, то відомо, що з боку України намічається фінансування в розмірі п’яти мільйонів євро, з боку Румунії – не менше двадцяти мільйонів євро. Румунська сторона має намір на своїй території розгорнути вільну економічну зону з торговою і транспортною інфраструктурою.

Принципове обговорення питання створення переправи почалося в 1998 році, домовленість між країнами існує з 2006 року. Переправа повинна технічно забезпечити переміщення через річку Дунай не менше 170 тисяч транспортних засобів на рік, плавзасоби будуть розраховані на прийом легкових і вантажних автомобілів.

Будівництво мосту через Дунай в цьому ж місці раніше обговорювалося за участю представництва двох країн, але фахівці вказали, що, враховуючи ширину річки і активне судноплавство по ній, конструкція мосту виявиться дуже складною, а сам проект – надзвичайно дорогим для реалізації.


Один коментар

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *