Найбільший у світі проект вітряної електростанції

Найбільший у світі проект вітряної електростанції

Після руйнівного землетрусу та цунамі 2011 року японський уряд приступив до реалізації програми із реконструкції постраждалих територій. Нещодавно, Агентство природних ресурсів та енергії Японії оприлюднило план будівництва найбільшого об’єкта вітроенергетики поблизу Фукусіми. Основне завдання нового проекту – вирішення проблеми дефіциту електроенергії, що виникла після аварії. Найбільший у світі проект вітряної електростанції буде здійснено на континентальному шельфі, на відстані 16 км від Фукусіми і складатися з 143 турбін загальною потужністю 1 ГВт. Реалізація інновації в будівництві намічається до 2020 року.

Проектом передбачається, що вітряні турбіни, кожна заввишки 200 метрів, будуть встановлені на плавучій металевій рамі, яка забезпечує стійкість конструкції і кріпиться за допомогою спеціальних якорів до морського дна. Керівник проекту, Такеші Ісіхара з Токійського університету стверджує, що за результатами комп’ютерного моделювання, всі конструкції володіють необхідним запасом міцності і повністю безпечні для зони сейсмічної активності та можливих екстремальних умов погоди.

Початок експлуатації нового енергетичного об’єкта дозволить виробляти більше електрики, ніж виробляє діючий сьогодні найбільший у світі проект вітроенергетики Грейтид (Великобританія). Нове будівництво є частиною національного плану з розширення використання альтернативних джерел енергії. Японський уряд планує до 2030 року повністю відмовитися від використання атомної енергетики, як це вже зробили Швейцарія і Німеччина.

До катастрофи, Японія була третьою країною в світі з виробництва ядерної енергії. Фукусімська аварія підштовхнула владу до пошуку нових пріоритетів розвитку енергетики. Очікується, що до 2040 року вся електроенергія буде генеруватися виключно за рахунок поновлюваних джерел енергії. Серйозність інновації не викликає сумнівів. Минулого місяця вже завершилося будівництво сонячної електростанції TEPCO потужністю 7 МВт. Незважаючи на те, що в Японії мало власних корисних копалин і відмова від ядерної енергетики тягне за собою дорогі витрати, але найбільший пріоритет — це безпека країни, який знаходиться на першому місці.


Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *