Нова лазерна технологія дозволить вирізати захисне скло будь-якої форми

Лазерна технологія різання захисного скла

Сьогодні вікна фасадів практично всіх висотних будівель оснащуються скло-пакетами з багатошаровим захисним склом. Завдяки наявності тонкого прозорого прошарку з полімерних матеріалів, захисне скло при розбитті не розлітається на дрібні шматки (вони залишаються приклеєними до плівки), тому безпечно як для перехожих на вулиці, так і для тих, хто знаходиться всередині приміщення.

Те ж саме стосується вітрового скла на автомобілях. Захисне ударостійке скло запобігає можливі травми пасажирів від осколків в результаті аварії. Як правило, захисне скло має стандартні розміри 6,00 х 3,20 метрів. Вже на місці воно розрізається до необхідних розмірів. Однак, наявні сьогодні технології різання (особливо фігурного) є дуже трудомісткими, оскільки вони здійснюються вручну, із використанням пристроїв з інфрачервоним випромінюванням, спирту і навіть відкритого вогню.

Новий метод різання захисного скла, який в даний час розробляється інженерами з інституту Фраунгофера Механіки Матеріалів IWM у Фрайбурзі спільно з компанією Hegla, дозволить обійти небезпечні процеси. Як пояснює інженер Тобіас Ріст, у новому методі вони використовували лазерний промінь, який направлений на аркуш скла точно по потрібній лінії розрізу. Лазерний промінь проникає крізь скло, плівка в цьому місці нагрівається і розплавляється. Далі різання проводиться так само, як і різка звичайного скла, при цьому розкол скла відбувається точно по лінії «пропалення» плівки.

Однією з переваг нової технології є можливість більш безпечно виконувати фігурне різання захисного скла. Крім того, новий процес може бути легко автоматизований і використовуватися в промислових масштабах.

Інженери продемонстрували новий метод різання захисного скла по хвилястій лінії на торговій ярмарці Glasstec, яка пройшла з 23 по 26 жовтня в Дюссельдорфі. Лазерний процес повністю розроблений, і тепер Hegla буде інтегрувати його в нову систему різання багатошарового безпечного скла, а також оптимізувати систему для промислового використання.

Технологія вже захищена німецьким і європейським патентом. В даний час дослідники працюють над тим, щоб збільшити швидкість різання захисного скла.


Мітки:

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *