При будівництві музею паперового ремесла в Китаї не було використано жодного цвяха

При будівництві музею паперового ремесла в Китаї не було використано жодного цвяха

Китай славиться своєю незвичайною культурною спадщиною, але для того, щоб стародавні ремесла не вмирали, необхідно подбати про їх збереження і популяризацію в сучасному світі. Саме з цією метою у Китаї, в провінції Юннань нещодавно був побудований музей паперового ремесла, спроектований архітекторською компанією Trace Architecture Office. При зведенні комплексу були використані різні місцеві матеріали, а також традиційна китайська будівельна технологія, що має назву SunMao. В основі цієї технології лежить принцип будівництва будинків із дерева, і без жодного цвяха!

Музей був побудований біля підніжжя гори Gaoligaong Yummnan, поруч з невеликим селом Xinzhuang, для жителів якого виготовлення виробів з паперу є неодмінним атрибутом повсякденного життя. Комплекс включає в себе площу для виставкових залів, де будуть демонструватися різні вироби майстрів паперового ремесла, книжковий магазин, де зібрані матеріали з історії та розвитку цієї традиційної китайської техніки, а також робочі місця та житлові номери для художників і відвідувачів. Втім, планується, що все село функціонуватиме як великий музей, де кожен будинок буде відкритий для відвідувачів, які зможуть на власні очі спостерігати весь процес виготовлення виробів із паперу.

У будівництві та оздобленні музею були використані й інші широко розповсюджені в регіоні природні матеріали, такі як деревина кипариса і бамбука, а також пористий вулканічний камінь. Комплекс, що складається з одно і двоповерхових будівель із відкритими та заскленими терасами, відкриває гарні панорамні види на гори, які також оснащені сучасними технологіями пасивного будинку. Так, природне освітлення забезпечується великими вікнами і світловими люками на даху, а сприятливий мікроклімат створюється завдяки природній вентиляції через вулканічний камінь, яким викладені виставкові галереї на нижніх поверхах.

Таким чином, цей чудовий музей не тільки гармонійно вписується в природний ландшафт, але і надає мінімальний вплив на навколишнє середовище.


Мітки:
Один коментар

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *