У Каїрі планується будівництво ультра-зеленого комплексу із сучасними енергетичними технологіями

У Каїрі планують збудувати ультра-зелений, енергозберігаючий комплекс.

В даний час будується багато нових будівель, в яких використовуються енергозберігаючі технології, що дозволяють звести до мінімуму шкідливий вплив на оточувальних. Але, тільки не всі будівлі можуть похвалитися такою великою кількістю сучасних технологій, як наприклад – комплекс Gate Residence, який буде побудований в Каїрі (Єгипет). Комплекс буде включати системи геотермального охолодження, повітрозабірники, сонячні панелі і сонячні нагрівачі, а також вітряні турбіни.

Комплекс Gate Residence є багатофункціональним, у ньому знайдуться місця для офісів, торгових майданчиків, роздрібних магазинів і для розкішних житлових апартаментів. У загальній складності в будівлі буде розміщено тисяча різно-рівневих квартир. Як стверджує розробник проекту, компанія Vincent Callebaut Architectures (VCA), комплекс повністю відповідає стандартам сталого будівництва і поєднує в собі принципи пасивного будинку з технологіями використання відновлюваних джерел енергії, що дозволить знизити енергоспоживання на 50 відсотків. Крім того, всі будівлі комплексу орієнтовані до біокліматичних умов, таких як: напрям вітру, цикл руху сонця по небу, особливості місцевих видів рослин тощо.

Серед енергозберігаючих технологій можна відзначити величезні повітрозабірники, які використовуються для спрямування потоків зовнішнього повітря через підземні труби в пасивну систему охолодження будинку. Вода, використовувана в будівлі, частково нагрівається за допомогою сонячної енергії в скло-металевих трубах, розташованих на дахах. Також на дахах встановлені і масиви фотоелектричних панелей, які будуть виробляти електроенергію для потреб комплексу. Додаткова енергія буде генеруватися вітровими турбінами з вертикальною віссю.

На додаток до різних енергозберігаючих технологій, комплекс Gate Residence буде оснащений садом на даху, який буде не тільки використовуватися для вирощування свіжих овочів і фруктів, але й служити місцем відпочинку для жителів. Зелені вертикальні сади допоможуть забезпечити сприятливий мікроклімат у приміщеннях. Ну і звичайно ж, усі житлові апартаменти будуть забезпечені системами домашньої автоматизації, що дозволить скоротити споживання енергії до мінімуму.

Передбачається, що будівництво Gate Residence почнеться в березні наступного року, а буде закінчено в 2019 році.


2 коментарі

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *