У Швеції будуватимуть унікальну електростанцію

Будівництво електростанції у Швеції.

Уппсала, четверте за величиною місто Швеції, розташоване на північ від Стокгольма, скоро обзаведеться незвичайною електростанцією. Побудувати її міська влада давно задумала, оскільки в зимовий час року у міста з’являється потреба в додатковій електроенергії. Вирішити цю проблему вони хочуть найбільш економічним шляхом: з використанням біомаси, тобто сільськогосподарських і деревних відходів, для когенерації — виробництва тепла та електрики.

Данське архітектурне бюро BIG, запрошене для роботи над проектом, запропонувало несподіваний хід: «накрити» майбутню електростанцію геодезичним куполом. Форма такого купола створюється в результаті особливого з’єднання балок. У кожному вузлі сходяться ребра різної довжини, які утворюють таким чином багатогранник. Конструкція, яку планується створити з використанням різнокольорових світло-прозорих панелей, взимку буде працювати як звичайна електростанція, а в теплу пору року перетвориться на величезний «палац культури». У цьому незвичайному центрі відпочинку для місцевих жителів будуть проходити виставки, ярмарки, фестивалі та концерти. Тут же розміститься оранжерея. Крім усього іншого, вмонтовані в купол сонячні фотоелектричні панелі будуть влітку накопичувати енергію на майбутнє.

Цікаво, що для компанії BIG це вже не перший подібний досвід: кілька років тому вона спроектувала в районі Копенгагена електростанцію-гібрид, яка не тільки виробляє енергію шляхом спалювання сміття, але і служить лижним спуском, який вже досить популярний у городян і гостей датської столиці.


Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *