В Києві забудовники більше не зможуть ухилятися від будівництва об’єктів соціальної інфраструктури

Змінено порядок надання забудовникам дозволу на будівництво

КМДА прийняла рішення змінити порядок надання забудовникам дозволу на будівництво. Як повідомила заступник голови адміністрації, Ганна Старостенко, такий крок викликаний тим, що недобросовісні забудовники часто ухиляються від виконання своїх зобов’язань перед містом.

Згідно з чинним законодавством, забудовники повинні будувати не лише окремі будинки, а цілі житлові комплекси з соціальною інфраструктурою, натомість на практиці маємо зовсім іншу картину: зазвичай компанія-забудовник здає в експлуатацію будинок, одержує прибуток від продажу квартир в ньому, а від будівництва об’єктів соціальної інфраструктури відмовляється, мотивуючи це браком коштів. Тимчасом, внаслідок такої недобросовісної поведінки, в районах Києва, де зводиться багато нового житла, гостро стоїть проблема дитсадків, які планують вирішити за рахунок обладнання приміщень на перших поверхах нових багатоквартирних будинків.

Тепер для того, щоб одержати дозвіл на будівництво житлових будинків, компанії-забудовники будуть зобов’язані спочатку побудувати відповідні об’єкти соціальної інфраструктури, які будуть обслуговувати ці будинки. Деякі компанії вже висловили незадоволення новою ініціативою КМДА, і стверджують, що зміни негативно позначаться на темпах будівництва житла в столиці.


Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *