Хмарочоси Нью-Йорка, їх трюки і рекорди

Найвищий хмарочос у Нью-Йорку.

Проектувальники нью-йоркських хмарочосів, так і прості жителі міста заінтриговані: інтернет-сайт New York YIMBY, що повідомляє про новини, пов’язані з міською нерухомістю, днями видав сенсацію. За здобутими відомостями його «розвідниками», висота житлового комплексу Nordstrom Tower, будівництво якого закінчується на 57-й вулиці Манхеттена, завдяки гострому шпилю складе близько 547 метрів. Це означає, що новий хмарочос стане найвищою будівлею, не тільки Нью-Йорка, але і всієї Західної півкулі, обігнавши на 6 метрів нинішнього «чемпіона» – Всесвітній торговий центр.

Інтернет-сайт не називає джерело сенсаційної інформації, але ділиться подробицями внутрішнього планування майбутньої будівлі-рекордсмена: нижні поверхи займе найбільше відділення універмагу Nordstrom, а вище розташуються численні житлові приміщення, у тому числі і пентхаузи, лоджії яких, схоже, стануть найвищими в місті.

До речі, міським Департаментом будівель розроблені правила, що обмежують висоту і поверховість всіх будинків в Нью-Йорку. Але той же інтернет-сайт New York YIMBY повідомляє, наприклад, що згідно з проектом майбутній хмарочос-чемпіон повинен мати 88 поверхів, а насправді їх — 93. І це далеко не перший випадок, коли початкова документація не відповідає побудованій реальності. Один з найбільш поширених «трюків» проектувальників — не включати у загальну висоту будівлі все, що «вище даху», тобто різні шпилі, башти, куполи тощо.


Мітки:

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *