Цегла своїми руками

Цегла своїми руками.

Цеглу можна виготовити власними руками. Потрібно тільки заготовити глину.

Шляхи для заготівлі можуть бути різні. Найлегший – самому добувати, щоб не везти з кар’єру. Якщо, наприклад, на території садиби є урвище, яке бажано окультурити (зробити більш положистим), щоб потім посадити дерева, воно стане глинищем із великим запасом сировини. Хоча в цьому випадку варто погодити роботи по вирівнюванню урвища під сад із землевпорядником. Коли ж, на території копається глибока криниця, сировини також буде вдосталь. Якщо глибина до води сягне 20-ти метрів, на садибі утвориться гора глини, яку, щоб вивезти, доведеться кілька разів вантажити на десятитонний самоскид.

Міцність саморобної цегли залежить від складу глини та її чистоти. Тому на початку потрібно переконатися в механічній якості глини. Для цього беруть налопатник глини, ретельно розмішують у невеликій кількості води, добиваючись утворення густого тіста, яке почне прилипати до долонь. Коли такий розчин буде готовим, потрібно взяти жменю глини і пальцями скачати кульку, а також виліпити коржик завширшки до 100 мм. Заготовлені зразки сушать під навісом, щоб потім перевірити їх на міцність.

Після висушування кулька або коржик можуть потріскатися. Це означатиме, що глина надто жирна. До неї потрібно додати піску.

Якщо тріщин нема, а пущена з одного метра висоти кулька, ударившись об землю не розсипалася, це означає, що глина має потрібну жирність.

У разі, якщо валки глини не розтріскуються, а розсипаються – вони не мають механічної міцності. В такому разі заготовки зміцнить жирніша глина.

При приготуванні розчину пісок та глину досипають кількома прийомами, при цьому перевіряють якість маси. Цей експериментальний шлях приведе до потрібного співвідношення піску та глини. І вже тоді можна приступати до виготовлення цегли. До речі, така якісно приготовлена глина годиться і для виконання гідроізоляції фундаментів чи накладання глиняного замка довкола колодязя.

Цегла своїми руками виходить двох типів: випалена і сирцева. Цегла-сирець з якісної глини, та правильно висушена, мало чим поступається випаленій. Її впевнено можна застосовувати в будівництві господарських будівель. Наприклад, можна звести сарай, баню, літню кухню. Таку цеглу кладуть з внутрішнього боку при муруванні стін цегляного будинку.

Із цегли-сирцю можна взагалі в цілому звести житловий будинок. Якщо передбачити, що зовнішні стіни будуть обшиті сучасними будівельними матеріалами, або оштукатурені матеріалом, в якому укріплювачем буде використаний спеціальний клей, а не цемент. Такий будинок матиме екологічно чисті стіни, які взимку триматимуть тепло, а влітку забезпечуватимуть прохолоду в середині житла.

Наступна порада про те, як заховати труби опалення.


Один коментар

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *