Газові колонки турбо, їх переваги і недоліки

Газові колонки - турбо, схема види.

Газові колонки турбо – сучасні водонагрівачі проточного типу, мають ряд особливостей у влаштуванні та експлуатації, певні свої переваги і недоліки, а їх необхідно знати. Якщо без водонагрівача у будинку не обійтися, то потрібно робити вибір між рядом пристроїв.

Пристрій і види

Зовні турбіна являє собою звичайний вентилятор, «запаяний» в кожух. За його допомогою здійснюється не тільки примусова подача повітря в закриту камеру згоряння водонагрівача, але і виведення продуктів згоряння газу. Більш того, в залежності від режиму роботи пристрою, кількість обертів вентилятора регулюється автоматично. При слабкому тиску води витрачається менше газу, відповідно, вентилятор нагнітає менше повітря, оберти турбіни знижуються, і навпаки.

Саме створення примусового нагнітання повітря в системі відрізняє колонки-турбо від традиційних газових, робота яких безпосередньо залежить від рівня тяги в димоході. Найчастіше недостатність природної тяги призводить до збоїв в роботі звичайного водонагрівача, що не відбувається при наявності турбіни.

Схема газової колонки - турбо.

В залежності від того, звідки надходить повітря в камеру згоряння (спосіб забору), газові колонки даного типу можуть бути:

  • колонки “напівтурбо” – повітря затягується з кімнати, в якій розташована колонка, а продукти згоряння виводяться на вулицю;
  • “турбоколонки” – забір повітря здійснюється з вулиці і туди ж відправляються відпрацьовані гази.

Переваги газових колонок турбо

Надлишок кисню за рахунок нагнітання повітря забезпечує максимальне згоряння газу, і як наслідок, більшу ефективність роботи колонки-турбо. Традиційні пристрої з рівнем ККД тут поступаються.

Камера згорання закритого типу. Забезпечує підвищену безпеку пристрою нагріву води за рахунок виведення продуктів згоряння на вулицю.

Колонки прекрасно підходять для тих приміщень, в яких відсутній або не відповідає водонагрівачу димар.

Звичайна газова колонка може просто не прийти в дію, якщо напір води невеликий. Наявність турбіни також не виключає даного явища, але істотно мінімізує даний ризик.

Абсолютно виключається проникнення чадного газу в приміщення.

Корпус виробу не нагрівається до температур, здатних призвести до опіків.

Робота системи здійснюється в автоматичному режимі, є декілька рівнів захисту. Вбудовані датчики фіксують показники температури води, тиску тощо. Перевищення максимально допустимих їх величин призведе до автоматичного завершення роботи колонки.
Більшість моделей оснащені дисплеєм, на який виводяться температурні показники.

Недоліки газових колонок турбо

Порівняно з іншими газовими колонками, ці мають досить високу ціну.

Для забору повітря з вулиці і відтоку продуктів згоряння необхідно буде різати отвір у стіні.
На трубі, з якої виходять відпрацьовані гази, постійно буде утворюватися конденсат. В холодну погоду, замерзнувши, він може перешкодити відтоку цих газів. При особливо низьких температурах доведеться контролювати стан труби.

При експлуатації полу-турбірованих колонок необхідно стежити за надходженням свіжого повітря в приміщення (відкрите вікно або кватирка).

Працюють досить шумно.

Вихід труби за межі будівлі через матеріал фасаду може спричинити за собою проблеми бюрократичного характеру, особливо, якщо фасад прикрашає собою вулицю, а не двір.

Таким чином, газові колонки турбо мають переваги, а також і недоліки. При одних умовах вони можуть стати справжнім помічником у господарстві, а при інших – неправильним вкладенням коштів. Саме тому важливо зважити всі «за» і «проти».


Мітки:
Один коментар

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *