Особливості встановлення вентиляції у ванній кімнаті

Вентиляція у ванній кімнаті - особливості, встановлення

Санвузли і ванні кімнати повинні оснащуватися ефективною системою вентиляції, оскільки в цих приміщеннях постійно підвищена вологість повітря. Для реалізації цього завдання можна використовувати спеціальний вентилятор настінний, канальний або стельовий, а також інші моделі, які допоможуть ефективно регулювати рівень вологи в приміщенні.

Такі агрегати дозволять оптимізувати цей параметр, запобігаючи можливість розвитку спор бактерій, формування цвілі або різних грибків. Подібні хвороботворні організми, проникаючи в дихальні шляхи людей, можуть завдати непоправної шкоди здоров’ю мешканців будинку. Підвищена концентрація вологи також шкідлива і для електротехнічних приладів, меблів і аксесуарів, які перебувають у ванній.

Вибираючи витяжний вентилятор для цього приміщення, потрібно враховувати різні чинники. Перш за все, необхідно підібрати агрегат, відповідний для обсягу кімнати. Враховуючи оформлення інтер’єру ванної, можна вибирати різні модифікації такого обладнання. Є вбудовані вентилятори, а також моделі стельового типу, можна купити і відцентровий вентилятор. Хороша витяжка для ванної повинна забезпечувати повноцінний повітрообмін у приміщенні, а також не дуже шуміти під час роботи. Потужність цієї установки не повинна бути менше 100 м³ на годину.

Для монтажу в порожнині повітряних каналів застосовують і канальний вентилятор, який забезпечить ефективну циркуляцію повітряних мас, і не буде псувати зовнішній дизайн самої кімнати. Підбираючи таке обладнання потрібно враховувати і те, що воно володіє підвищеною вологостійкістю і створено спеціально для експлуатації в подібних приміщеннях. Прості моделі, вентиляційних установок тут використати не можна, оскільки є висока ступінь небезпеки короткого замикання в напрузі, або виходу їх із ладу.

Залежно від типу вентилятора, проводяться підготовчі роботи по його монтажу в приміщенні. Ці агрегати можуть бути оснащені додатковими пристроями, які оптимізують їх роботу. Так, є моделі витяжок, які функціюють деякий час після того, як людина вже покинула кімнату. Можна оснастити вентилятор для ванної окремо виведеним таймером або автономним вимикачем. Існують і модифікації, оснащені датчиками рівня вологості в кімнаті, що дозволяє оптимізувати роботу цих установок.

Здійснення підбору і встановлення такого вентиляційного обладнання краще довірити професіоналам, адже від роботи даних пристроїв залежить не тільки комфорт, але і безпека людей.

 


Мітки:
3 коментарі

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *