Помилки під час монтажу електричної теплої підлоги

Помилки під час монтажу електричної теплої підлоги

Теплі підлоги стають все більш поширеним варіантом додаткового нагрівання приміщень. Конструкція дозволяє розміщувати їх, як у всій кімнаті (наприклад, в передпокої або ванній), так і в окремих зонах. По суті, системи діляться на електричні і водяні. По-перше тепло отримують за рахунок кабелів або плівок, по-друге – завдяки системі труб. Електричні конструкції набули більшого поширення, так як до них пред’являється менше вимог.

Сьогодні купівля подібних систем не викликає ніяких труднощів. Замовник може легко придбати теплі підлоги в Києві та багатьох інших містах України. Аналогічна ситуація і з вибором монтажника. Крім того, покупець може укласти електричну теплу підлогу самостійно. Але, незалежно від способу монтажу, слід пам’ятати про найпоширеніші помилки!

Помилки проектування

Кабель теплої підлоги має проходити тільки під порожніми поверхнями. М’які меблі або інші великі предмети обстановки над цими елементами можуть призвести до перегрівання і перегорання. Крім того, на етапі розрахунків може бути не враховано опір системи. У процесі проектування бажано створити і зберегти креслення остаточної версії розташування нагрівального кабелю. Воно знадобиться при розстановці меблів і в наступних ремонтних роботах. Забувши про схему, людина ризикує пошкодити провід. При розрахунках потрібно правильно визначити довжину кабелю. Дроти теплої підлоги забороняється підрізати.

Неправильна підготовка

Електричну теплу підлогу потрібно укладати тільки на попередньо очищену поверхню. Для більш правильного розподілу кабелю, підлогу можна вирівняти за допомогою ґрунтовки.

Помилки при монтажі

Укладаючи кабель, монтажники можуть дуже сильно його зігнути, що згодом призведе до перегорання. Радіус вигину не повинен бути менше 35 мм. Також не можна розміщувати ділянки кабелю занадто близько один від одного (відстань – не менше 50 мм). Тепла підлога – досить міцна конструкція, але до кінця процесу, по ній небезпечно занадто інтенсивно ходити. Особливо – у взутті з твердою підошвою.

Спроба заощадити на розчині за рахунок нанесення матеріалу тільки на нагрівальні елементи, погіршить працездатність системи і може призвести до поломок. В теплій підлозі не повинно бути повітряних пустот. При заливці розчину також потрібно стежити, щоб залишався доступ до датчика температури. Для цього пристрій зазвичай розміщують в трубці без отворів, що захищає його від бетону.

Несвоєчасне включення

Іноді власник вирішує перевірити роботу теплої підлоги до повного висихання стяжки. Деякі навіть вважають, що включена система прискорить цей процес. Робити це категорично забороняється. Передчасне включення може спровокувати перегрів, або навіть пожежу!


Один коментар

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *