Реставрація ванни своїми руками

Реставрація ванни своїми руками

Ванна, як предмет домашнього вжитку, настільки вжилася в нашу свідомість, що багато хто не уявляє без неї свого подальшого існування. Заміна старої ванни, на нову, це дуже дороге і проблемне питання. Набагато економніше, швидше і менш проблематично відреставрувати та полагодити ванну своїми руками.

Ремонт і реставрація ванни, буде залежати від матеріалу, з якого вона зроблена а також від способу ремонту.

В даний час, є величезний вибір ванн. Вони представлені на ринках в різних формах, кольорах та обсягах, тому вибір ванни, яка наповнить будинок теплом і затишком зробити досить таки не складно.

Найпоширенішим і практичним матеріалом для виготовлення ванн, є чавун. Чим гарний такий матеріал? Чавун погано піддається корозії і може довгий час зберігати тепло. Одним з головних недоліків чавуну, це його пориста поверхня, в якій накопичується бруд і частинки іржі.

Конкурентом чавуну, є більш дешеві ванни зі сталі. Такі ванни більш тонкі і легкі, а також вони погано утримують тепло.

У теперішній час одними з найпопулярніших ванн є ванни з акрилу. Такі ванни дуже прості у догляді, чистити їх можна звичайним пральним порошком. Які-небудь дефекти і подряпини з легкістю видаляються наждачним папером.

Ванни з акрилу дуже легкі і здатні довгий час зберігати тепло. Вони найбільш перспективні, де з’єднані всі позитивні характеристики, а також додано такі якості, як міцність і практичність.

Відновлення емалі ванни

Повернути ванні життя можна за допомогою спеціального лаку, який практично не поступається за своїми якостями емалі ванни. Лак є нешкідливим і не має специфічного запаху.

В лак входять три основних компоненти, які змішують перед процесом робіт.

Так як же своїми руками відреставрувати ванну? Головним при реставрації, є підготовка поверхні ванни до покриття лаком. Від даної частини роботи, залежить подальший вид ванни, тому потрібно прикласти до цієї частини роботи максимум уважності і зусиль.

Перед нанесенням лаку, поверхню ванни обов’язково необхідно промити, знежирити і добре просушити. Ванна кімната повинна бути без протягів і начисто прибрана. Пилу бути категорично не повинно!

Після цього емаль ванни обробляють шкіркою (можна своїми руками, а можна шліфувальною вібраційною машинкою), або іншими аналогічними способами. Потім шпаклюють поліестерною або епоксидною шпаклівкою.

Ще раз звернемо увагу на приміщення. У ньому не повинно бути ганчірок, рушників, а ні килимків. Всі вікна і двері повинні бути закриті, а температура відповідати 20-22 градусам. Після того, як ванна вимита, знімають з неї зливи і різні пристрої.

З лакуванням ванни час не затягують, бо необхідні властивості в спеціальному складі зберігаються протягом 40-50 хвилин. Сохне такий склад відносно не довго, близько 24 годин, але ванною не можна користуватися протягом п’яти, днів після покриття її лаком.

Яким чином наноситься лак на поверхню ванни? Все дуже просто і під силу зробити своїми руками. Лак для початку замішується, згідно інструкції на банці. Після того, як суміш готова, її можна наносити шляхом поливу, а потім розмазати маленьким валиком або пензлем.

Лаки і емалі для реставрації і ремонту ванни

“Tikkurila Reaflex 50” — це двокомпонентна (фарба і затверджувач) епоксидна фарба.

“Акваколор” — це емалевий комплекс для реставрації і ремонту покриття ванни своїми руками.

“Епоксін 51” — різновид емалі призначеної для нанесення на ванну пензлем.

“STACRIL ECOLOR -1” — розчин для реставрації емалі ванни, способом наливання.

“СВІТЛАНА” — це комплекс для реставрації і ремонту емалевого покриття ванни своїми руками (являє собою двокомпонентну, пастоподібну суміш).

Вставка акрилового вкладиша

Вставка акрилового вкладиша у стару ванну дуже просте і нехитре заняття, тому спокійно можна зробити своїми руками і без залучення фахівців.

Акрилові вкладиші, це екологічно чисті, практичні і зручні матеріали. Вкладиш виконаний дуже тонко, не відбере зайвого місця у ванній.

Перед установкою акрилового вкладиша, в першу чергу необхідно зняти заміри з ванни і зробити замовлення в спеціалізованому магазині. Після доставки вкладиша, можна приступати до його встановлення.

Спочатку готують ванну. Видаляють всі зайві відливи, зливи та підведені до ванни комунікації. Відокремлюють від бортика ванни плитку (якщо вона є).

Далі вирізують акрилову вставку під розміри ванни. Робиться розмітка місць під отвори для злиття води, які вирізують.

Подальша установка не становитиме особливих труднощів. Вкладиш фіксується на спеціальний клей за принципом «ванна в ванну». Особливу увагу, при нанесенні клею, приділяють місцям зливу, там повинно бути все герметично. Перед нанесенням клею, в старій ванній знежирюють поверхню.

Після вставки вкладиша, для його притискання, набирають воду і очікують висихання клею. Ось в принципі і все.


2 коментарі

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *