Тепла підлога своїми руками: поради по встановленню

Тепла підлога своїми руками.

Змонтувати теплу електричну підлогу своїми руками відносно просто, а переваги встановлення саме такого виду обігріву помешкання є очевидними: приміщення прогрівається більш рівномірно, а енерговитрати зменшуються, так що можна заощадити кошти. Особливо актуальною можливість витрачати менше електроенергії на підтримання в помешканні комфортної температури в холодний період року стає зараз, коли ціни на енергоносії постійно зростають. Тепла підлога займає значну частину площі приміщення, проте її температура значно нижча, ніж температура обігрівача.

Якщо звичайний ремонт підлоги не становить для вас труднощів, то скориставшись нашими порадами, ви так само без проблем зможете самостійно встановити вдома цю новітню ефективну систему опалення. Тепла підлога може бути як основним, так і додатковим джерелом тепла в приміщенні. У обох варіантів є свої переваги та недоліки, а також особливості, які варто врахувати при встановленні теплої підлоги. Що стосується монтажу нагрівального кабелю, то тут теж можливі різні рішення: монтаж може здійснюватися на спеціальну стрічку або на металеву сітку, з термоізоляцією або без неї. Зверніть увагу, що в разі застосування теплої підлоги як основного джерела обігріву необхідна пінополістиролова термоізоляція, а отже підлога підніметься ще і на товщину термоізолятора, яку, таким чином, потрібно додати до висоти стяжки, тож загальний підйом рівня підлоги при монтажі нагрівального кабелю може становити до кількох сантиметрів.

Монтаж теплих підлог своїми руками починається з утеплення основи підлоги. Для цього підійдуть пінополістиролові плити густини 35кг/м3. Якщо приміщення знаходиться над опалюваними приміщеннями, то достатньо товщини термоізоляції в 20мм. Якщо йдеться про приміщення на першому поверсі, під яким знаходиться опалюваний підвал, то товщина плити має бути не менше ніж 30мм, а якщо неопалюваний підвал, то не менше ніж 50мм. У випадку, якщо бетонна підлога прилягає безпосередньо до ґрунту, то для забезпечення достатньої термоізоляції потрібен шар пінополістиролу не тонший за 1 см. Площа підлоги має бути покрита кабелем не менше, ніж на 80%. Обов’язково треба звернути увагу на потужність системи: вона має становити від 180 до 200Вт/м2. Також, перед тим, як почати монтаж, потрібно заміряти опір нагрівального елемента, який не повинен відрізнятися від зазначеного в паспорті виробу більше, ніж на 10%. Тільки після того, як всі необхідні заміри виконано, і ви переконалися, що кабель відповідає всім вимогам, можна переходити до власне роботи.

Якщо встановлюєте теплу підлогу своїми руками, то саме ви маєте накреслити план монтажу таким чином, щоб оминути всі великі об’єкти, які тісно прилягають до підлоги. Зверніть увагу, що меблі і побутова техніка на ніжках може розташовуватися на тих ділянках підлоги, під якими проходить кабель, а от та, яка стоїть на підлозі не повинна розміщуватися на таких ділянках в жодному разі, адже попри те, що температура теплої підлоги нижча, ніж, скажімо, батареї центрального опалення, цієї температури все-одно достатньо для підвищення ризику виникнення пожежі в багато разів. Крім того, що таке розташування є неправильним з точки зору протипожежної безпеки, воно ще й призводить до зайвих витрат електроенергії, адже прогрівається дно меблів, яке слугує бар’єром для руху теплого повітря вгору і поширення його по приміщенню. Також, кабель не має прилягати до стін: між ним і стіною ні в якому разі не може залишатися менше 5 см, а краще, якщо відступ становитиме всі 10 см.

Тож перед тим, як прибрати все з приміщення і почати монтаж теплої підлоги доцільно накреслити план приміщення, на якому буде позначено, що де знаходиться. В майбутньому, після того, як роботи будуть завершені, для кожної перестановки меблів доведеться враховувати схему того, як прокладений кабель, тож ця схема може знадобитися не тільки для ремонту теплої підлоги.

Наступним кроком після того, як план накреслено, потрібно розмітити те місце, де буде встановлений терморегулятор. Вниз від терморегулятора накресліть пряму вертикальну лінію, яка доходила б аж до самої підлоги. Після цього, потрібно вирізати по тій лінії, яку ви намітили, місце для розташування монтажної коробки. Монтажну коробку потрібно зафіксувати. Найкраще для цього підійде алебастр. В монтажну коробку заведіть силовий провід на 220 Вт. Провід обов’язково має бути з заземленням.

Наступний крок – перевірка рівня підлоги перед вкладанням або наклеюванням пінополістирольних термоізоляційних плит. Допускаються перепади рівня підлоги в 1 см. У випадку, якщо перепади рівня перевищують 1 см, підлогу потрібно вирівняти. Вирівнювання здійснюється за допомогою нанесення на підлогу шару клею різної товщини. Перед тим, як приклеїти пінополістирольні плити, поверхню треба ретельно проґрунтувати. Зачекайте, поки клей повністю висохне, перш ніж переходити до подальших дій.

Всі ці операції не є необхідними, якщо підлога достатньо рівна. В такому випадку, плити можна просто розкласти по поверхні, а потім зафіксувати за допомогою дюбелів. Коли плити закріплено, можна закріплювати металеву сітку для штукатурки. Спосіб кріплення сітки залежить від того, яким чином прикріплені до підлоги пінополістирольні плити термоізоляції: якщо вони приклеєні до основи підлоги, то сітку варто прикріплювати безпосередньо до термоізоляції, з цієї метою застосовуються спеціальні пластикові кліпси. Якщо ж поверхня підлоги рівна, і плити не приклеєні до неї, то сітку треба прикріпити до поверхні пінополістирольних плит за допомогою дюбелів з шайбами.

Зверніть увагу, що в такому випадку дюбель має бути вдвічі або більше довший, ніж товщина пінополістирольної плити, це забезпечить кращу фіксацію і сітки, і самої термоізоляції до підлоги.

Далі потрібно розрахувати крок укладки кабелю, для вам необхідно помножити загальну площу обігріву на 100 і поділити на довжину кабелю. Кабель потрібно вкладати «змійкою» та фіксувати до металічної сітки, застосовуючи для цього пластикові стяжки. Немає необхідності використовувати довгі стяжки, можна вибрати мінімальну довжину. Для того, щоб з’єднати з нагрівальним дротом холодний кінець секції, потрібно завести їх в монтажну коробку. В жодному разі з’єднання не можна згинати.

Гофрована трубка для лічильника температури поля закріплюється за допомогою гіпсової штукатурки і повинна мати 16 мм в діаметрі і заходити в зону обігріву на щонайменше 40 см. Для того, щоб захистити трубку від потрапляння розчину, її кінець потрібно закрити заглушкою. Перед тим, як підключити терморегулятор, заміряйте опір кабелю і запишіть показники в гарантійний талон. Сам терморегулятор краще підключити спочатку лише для перевірки системи, а потім викрутити, щоб не пошкодити при обробці стін. Стяжку залийте рівномірним шаром стяжки для теплої підлоги. Вмикати систему дозволяється лише після того, як стяжка повністю висохне (термін висихання становить приблизно 28 діб).

Скориставшись цими порадами ви можете самостійно здійснити монтаж теплої підлоги і насолоджуватися комфортною температурою в приміщенні протягом холодного періоду року та заощаджувати на рахунках за опалення.


Мітки:

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *