Як визначити нульовий дріт?

Як визначають нульовий провід?

Трійкові дроти, часто використовувані для підключення до мережі електроживлення побутової техніки та освітлювальних приладів, повинні бути правильно поєднані. Окремо кожен дріт даного типу кабелю необхідно привести у відповідність з підключенням призначеним живильним джерелом. Тільки в такому випадку заряд буде проходити і електромережа не буде знеструмлена.

Для того щоб визначити фазу, слід використовувати спеціальний робочий інструмент (індикатор). За його допомогою потрібно вичленувати одиничний дріт, що знаходиться під напругою (фаза) і позначити його з двох сторін (щодо розетки і розташування автомата). Для цього можна використовувати скотч малярного типу з написами, що означають фазу.

Обов’язково потрібно звернути увагу на те, яким чином у самому електрощиті проведено підключення двох інших прилеглих проводів. Як правило, в під’їздах нульова фаза і обов’язкова фаза «заземлення» пролягають у двох ідентичних носіях, підключення яких здійснюється до сталевого корпусу самого щитка. Подібна практика дозволяє здійснити підключення до монтованої і вже функціонуючої трансформаторної підстанції, яка має глухо-заземлену нейтральну позицію. Так, у випадку, коли два дроти з однаковим перерізом одномоментно підключені до точки нуль і на них не подається напруга, кожен з них є потенційно нульовим.

Коли виникає необхідність підключення до енергопостачання будівельного об’єкта, який має п’ять проводів, одиниця яких має індивідуальне підключення фаз, то нульове відгалуження буде розміщено на автономній шині з підключеною силовою фазою нуля. Противне цього заземлення в подібному випадку проводиться безпосередньо до сталевого каркасу щитка. Набагато простіше зробити розводку, якщо дроти виконані в різних кольорах. Так, достатньо лише намалювати схему підключення і під’єднати розетку мережі, грунтуючись на цьому плані.

Коли всі три наявних проводи ідентичні за забарвленням і діаметри перерізів також ідентичні, а схематичний план підключення до місцевої точки розподілу напруги живлення чотири-фазний, то слід чинити так, як описувалося раніше в цій же статті, щодо живлення трійкових дротів. Після цього потрібно вимкнути автомат в щитку і знеструмити досліджувану лінію, від’єднується нуль і заземлюючого характеру провід, закінчення яких повинні бути розміщені так, щоб не опускалося їх зіткнення з коробом щитка або з іншими джерелами напруги.

Орієнтуючись на розміщення розеток, необхідно провести з’єднання з одним із двох провідних джерел, активізувати автомати і виокремити із загальної маси (за допомогою спеціального інструменту – індикатора) провід, який знаходиться відповідно до шуканої фази. Після, автомат можна відключати, а вибраний провід повинен бути промаркований за допомогою малярного скотча і ручки. Його можна від’єднувати.

Також раджу почитати про влаштування блискавкозахисту на будівлях.


Один коментар

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *