Фарбування декоративної штукатурки – технологія

Фарбування декоративної штукатурки

Після завершення брудного і клопітного процесу штукатурки поверхні стін настає не менш клопіткий і відповідальний етап – це фарбування декоративної штукатурки.

Навіщо потрібне фарбування штукатурки?

Насамперед, естетичний аспект – таке покриття дозволяє втілити у життя оригінальні дизайнерські ідеї: створення стильного інтер’єру всередині приміщення, або екстер’єру фасаду будівлі.

Також необхідно відзначити, що в іншому випадку фасадна фарба добре захищає стіни від впливу згубних факторів (вологість, ультрафіолетові промені, перепади температур тощо). У разі, якщо в процесі фарбування фасаду будівлі була використана фарба світлих відтінків, то вона також буде оберігати стіни не тільки від згубних факторів, але і від перегрівання.

Кольорові і білі суміші

Плануючи штукатурні роботи необхідно відразу визначитися з типом суміші. На сьогоднішній день виробники таких матеріалів пропонують споживачам два типи сумішей: біла штукатурка (придатна для подальшого фарбування) і кольорова (у складі якої вже є колерний пігмент).

Важливо купувати колерний пігмент в тому ж магазині, де купується штукатурна основа для подальшого фарбування. В процесі вибору потрібного відтінку, слід взяти до уваги, що колір після фарбування і висихання буде дещо світлішим. Для приготування такої суміші необхідно просто в неї додати колерний пігмент і ретельно перемішати, після чого розчин наносять на стіну.

Після нанесення, поверхню згодом забарвлюється фасадною або інтер’єрною фарбою.

Чим хороша чисто біла штукатурна суміш? У разі вибору такого матеріалу ми отримуємо широкий простір для реалізації навіть найбільш незвичайних і свіжих дизайнерських ідей. Можливий варіант фарбування з різними комбінаціями кольорів, у тому числі із створенням певного малюнка на поверхні стіни.

Технологія фарбування

Фарбувальні роботи можна проводити тільки після повного висихання штукатурного шару. Час висихання суміші варіюється від 8 до 48 годин. В даному випадку відіграють роль такі фактори:

  • якісний склад суміші;
  • товщина покриття;
  • рельєфність поверхні.

Важливо: у випадку, якщо на оштукатуреній висохлій поверхні помітне осипання частинок суміші (таке часто трапляється зі штукатуркою на основі цементу), то необхідно в обов’язковому порядку, перед фарбуванням, зміцнити штукатурний шар безбарвною ґрунтовкою. Після нанесення і повного висихання ґрунту можна починати роботи по фарбуванню.

Для виконання малярних робіт знадобляться наступні інструменти:

  • малярний валик і лоток для нього;
  • кість;
  • ємність для фарби (раціонально для цих цілей використовувати звичайне відро).

Перед виконанням малярних робіт потрібно накрити меблі та підлогу в приміщенні папером або целофановою плівкою.

Найбільш простим і ефективним способом фарбування декоративної штукатурки є метод «в один прохід». Він передбачає використання кісті або малярного валика з довгим ворсом. Застосування таких інструментів дозволяють якісно фарбувати навіть рельєфну поверхню.

Однак, більш оригінального ефекту можна досягти, комбінуючи різні відтінки фарби. Для цього необхідно для початку нанести на поверхню базовий тон за допомогою довгого валика. Далі, після висихання цього шару можна приступати до виконання малюнка сухою кістю з невеликою кількістю фарби, або за допомогою коротковорсного валика. Така технологія дозволяє створювати на рельєфній поверхні химерні візерунки.

Зверніть увагу: для створення малюнка на рельєфній поверхні можна використати не тільки звичайну фарбу, але і декоративні металіки: бронзу, золото, срібло. Їх можна наносити методом «сухий пензель» або з використанням спеціальної рукавиці.

Головне при нанесенні металіків на штукатурку не перестаратися, інакше стіна буде виглядати дещо незграбно.

Після фарбування штукатурки, незалежно від обраного методу, необхідно після повного висихання фарби покрити стіну безбарвним захисним лаком.

Надіюсь корисно буде знати, як проводять ремонт шиферу на даху будинку.


Мітки:

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *