Робимо самовирівнювальну наливну підлогу своїми руками

Самовирівнювальна полімерна наливна підлога.

Серед сучасних варіантів підлогових покриттів можна виділити полімерні самовирівнювальні наливні підлоги. У даній статті ми спробуємо розібратися, як зробити наливну полімерну підлогу своїми руками і уникнути при цьому поширених помилок.

В склад полімерної підлоги входять кілька компонентів. Основою складу є полімер – поліуретан, епоксидна смола, метилметакрил тощо. Крім основи додаються ще два, а іноді і три компоненти: наповнювач (гранітна крихта), барвник і затверджувач. Тип підлоги вибирається з урахуванням умов заливки і подальшої експлуатації.

Технологія заливки наливних підлог

При нанесенні наливних підлог необхідно чітко дотримуватися технології. Перш за все, потрібно добре підготувати поверхню. Такі підлоги наносяться, як правило, на бетонну основу. Але технологією допускається використання інших варіантів, наприклад нанесення на дерев’яну основу. Поверхня підлоги очищається від сміття і пилу, потім вирівнюється. Зашпаровуються всі щілини і тріщини. Основу ретельно просушують. У промислових масштабах цю операцію проробляють за допомогою вакуумного сушіння. В домашніх умовах використовується теплова гармата або, на крайній випадок, газовий пальник.

Потім поверхню ґрунтують. Ґрунтовка наноситься для того, щоб поліпшити зчеплення полімеру з основою, а також, щоб закрити пори і мікро-тріщини підстави. Це допоможе уникнути здуття покриття.

Далі можна приступити до безпосередньої заливки наливної суміші. Під рукою повинні бути всі необхідні матеріали. Температура в приміщенні має становити не менше 10°С. Так рекомендують виробники. Всі компоненти наливної підлоги змішують за допомогою будівельного міксера або дреля зі спеціальною насадкою. Потрібно враховувати, що після змішування полімерне покриття починає застигати дуже швидко, тому цю процедуру проводять максимум дві хвилини і виливають отриманий розчин на основу. Тут є один нюанс. При змішуванні компонентів відбувається хімічна реакція з виділенням тепла. Щоб продовжити час перед затвердінням суміші, рекомендується помістити ємність, у якій виробляється змішування, в іншу ємність з холодною водою.

Необхідно звернути увагу, щоб в кімнаті, де заливається підлога, не було протягів і перепадів температур. В іншому випадку, верхній шар полімерного покриття схопиться швидше, ніж основна маса, в результаті чого на поверхні можуть утворитися тріщини. Якщо на покритті будуть помічені дефекти після заливки, то їх можна виправити за допомогою того ж складу суміші. Таким же чином усувають дефекти, які можуть з’явитися в процесі експлуатації.

Під впливом сили тяжіння готова суміш сама розподіляється по поверхні основи підлоги. Заливку проводять зазвичай смугами. За допомогою аератора з налитої суміші проводиться вигонка повітря. В домашніх умовах цю операцію роблять за допомогою валика з вбитими цвяхами без капелюшків.

По не застиглій суміші можна переміщатися за допомогою спеціального взуття або ж використовуючи підошви-аератори для ходьби по газону. Уздовж стін слід зробити температурні шви, які в подальшому заповнюються герметиком і закриваються плінтусами. Щоб не втрачати час на установку мікро-опалубки під шов, допускається використання змащених закладних елементів.

Якщо планується заливка само-вирівнювальної полімерної підлоги у квартирі, то в якості роздільників можна застосовувати тонкі пластикові смуги. Їх розміщують у відповідності до плану заливки, перед початком роботи.

Час, необхідний для застигання рідкого полімеру, варіює від двох годин до доби. Він зазначається, як правило, в інструкції виробника на упаковці. Після того як наливна підлога остаточно висохла, то її потрібно відшліфувати і нанести поліуретановий лак. Це поліпшить декоративність та експлуатаційні якості.

У деяких випадках є необхідність нанести покриття товстим шаром. Тоді заливку проводять у кілька етапів. Перед нанесенням наступного шару попередній висушується, шліфується і обов’язково очищається від пилу, щоб уникнути можливого розшаровування покриття.

Сподіваюся, що в цій статті знайдено корисну інформацію, щодо самостійної заливки наливної підлоги.


Мітки:

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *