Види плінтусів та способи їх кріплення

Плінтус дерев'яний для підлоги або стелі

Плінтуса на стелю і на підлогу є одним з тих елементів інтер’єру, які вибирають в останню чергу, коли ремонт вже майже закінчено, саме такі елементи є дуже важливими для створення довершеного вигляду приміщення. Плінтус не тільки закриває щілину між стіною і підлогою або стіною і стелею чи приховує дроти і кабелі, а і забезпечує гармонійне поєднання кольорів підлоги, стін, стелі і меблів в приміщенні. Невдало підібраний плінтус може безнадійно зіпсувати враження від найдорожчого паркету, а підлога без плінтуса взагалі виглядає так, ніби ремонт в приміщенні триває вічно. Натомість, правильний вибір матеріалу, кольору і розміру плінтусу – запорука того, що весь інтер’єр виглядатиме більш цілісно і стильно. На сучасному ринку будівельних матеріалів можна знайти плінтуси на будь-який смак та гаманець, так, що непідготовленому покупцеві важко зорієнтуватися в усьому цьому розмаїтті. Спробуємо розповісти про переваги, недоліки та особливості монтажу різних видів плінтусів.

Традиційним варіантом є плінтус дерев’яний. Це класика для обрамлення підлог, вкритих паркетом чи та ламінатом. Такі плінтуса виготовляють з дерева цінних порід, таких, як дуб, вишня, клен тощо, використовується масив дерева або покриття натуральним шпоном. Переваги цього виду є очевидними: дерев’яний плінтус є екологічно чистим, міцним і виглядає благородно. Однак, висока якість зумовлює і відповідну ціну, що є недоліком такого варіанту. З іншого боку, вартість самої підлоги є набагато вищою, ніж вартість плінтуса, а якщо зекономити на плінтусі, можна зіпсувати враження і від підлоги теж. Але якщо вже потрібно обрати щось дешевше за дерев’яний плінтус, то краще надати перевагу шпонованому плінтусу з МДФ. Для виготовлення такого плінтуса використовується матеріал з деревного волокна середньої густини, зазвичай використовуються хвойні породи дерева. Шпон приклеюють на основу та вкривають лаком, завдяки якому плінтус стає стійким до вологи і виглядає, як новий, протягом багатьох років. Спектр кольорів та фактур плінтусів з МДФ надзвичайно широкий, тож можна підібрати варіант, який гармонійно поєднуватиметься з будь-яким видом підлоги. Ще більш бюджетним видом є ламінований плінтус, який відрізняється від попереднього виду тим, що на основу приклеюють не шпон, а просто плівку з відповідним малюнком, яку зверху вкривають лаком. Такий плінтус ідеально поєднується з ламінованою підлогою. З безперечних плюсів цього виду варто назвати надійність, довговічність і здатність не втрачати колір під впливом сонячних променів. Нещодавно на ринку з’явився новий вид дерев’яного плінтуса – гнучкий дерев’яний плінтус. На вигляд цей вид нічим не відрізняється від звичайного, але він має унікальну властивість, яка робить його ідеальним рішенням для криволінійних поверхонь: якщо протерти цей плінтус вологою губкою та завернути в фольгу на кілька годин, він стане легко гнутися, а за кілька днів висохне і затвердіє знову, зберігаючи задану форму.

Ще один вид плінтуса для підлоги, на який варто звернути увагу, це корковий плінтус. Його виготовляють з кори дуба або коркового дерева. Такий плінтус не лише є стійким до вологи та механічного впливу, а і забезпечує додаткову термоізоляцію. Серед інших переваг коркового плінтуса – те, що він є відносно гнучким, а також екологічно чистим. Кріплять цей плінтус за допомогою спеціального клею. Особливо пасує до коркової підлоги. Крім дерев’яних плінтусів, останнім часом набувають популярності металеві: алюмінієві, латунні, з нержавіючої сталі тощо. Металеві плінтуса підходять для приміщень з підвищеним рівнем вологості, наприклад ванних кімнат і кухонь, адже вони не бояться вологи, грибків та плісняви. Міцні та надійні, вони пасують як до керамічної плитки та наливної підлоги, так і до ковроліну. До стіни металічний плінтус кріпиться за допомогою дюбелів. Дуже популярними є плінтуса з полівінілхлориду, які є доступними за ціною і чудово пасують до ламінованої підлоги, ковроліну та керамічної плитки. Завдяки того, що край полівінілхлоридового плінтуса м’який, він може допомогти приховати дрібні нерівності стін. Також, в такому плінтусі можна заховати різноманітні кабелі та електричні дроти. Кольоровий спектр таких плінтусів майже безмежний. Зазвичай обирають плінтус на тон темніший або навпаки світліший від дверей та підлоги. Якщо стіни обклеєні однотонними шпалерами чи вкриті декоративною штукатуркою, то можна підбирати плінтус також під колір стін. Якщо кольорова гамма приміщення дозволяє встановити плінтус білого кольору, то варто так і зробити, оскільки білі плінтуса виглядають дуже вишукано. Сміливе і креативне рішення від сучасних дизайнерів інтер’єру – плінтус контрастного до підлоги кольору. В будь-якому разі, перед тим, як остаточно визначитися з тим, який плінтус обрати, краще намалювати ескіз майбутнього інтер’єру, а краще – створити такий ескіз за допомогою комп’ютерної програми. Це дозволить поекспериментувати з різними матеріалами і кольорами і обрати найкращий, не витрачаючи зайвих грошей, і не ризикуючи отримати приміщення з плінтусом, який гарно виглядав у будівельному супермаркеті, але не пасує до інтер’єру. Розмір плінтуса теж має значення: тонкий плінтус підійде для приміщення з низькою стелею, а для приміщення з високою стелею краще обрати більш широкий плінтус.

Плінтус для стелі має гармоніювати з кольором стелі і стін. Переважно, для цього підійдуть плінтуса світліших кольорів, однак можливі і контрастні рішення. Придбати плінтуса можна ще на початку ремонту чи будівництва, а от починати монтаж можна лише після того, як завершено всі «брудні» роботи. Монтаж дерев’яного плінтуса потребує попередньої підготовки. Для початку, обробіть дерев’яну заготовку абразивними матеріалами, після цього поґрунтуйте, а після того, як ґрунтовка висохне, можна переходити до фарбування плінтуса в потрібний колір. Підганяти плінтус потрібно дуже обережно і акуратно, навіть попри те, що це може зайняти певний час. Кінці плінтуса потрібно запиляти під кутом 45⁰. Якщо між плінтусами все-одно виникла щілина, то можна приховати її за допомогою спеціальної суміші для шпаклювання дерев’яних виробів. Весь зовнішній вигляд приміщення безпосередньо залежить від того, наскільки ретельно плінтуса підігнані на стиках, особливо по кутам. Для кріплення плінтуса до стіни використовуються само різи або рельєфні цвяхи. Для того, щоб заховати місця кріплення, потрібно зашпаклювати капелюшки цвяхів. Також, можна приклеїти плінтус до стіни за допомогою спеціального клею. Перевага пластикового плінтуса в тому. Що його не потрібно підганяти настільки ретельно, як дерев’яний, адже в наборі з пластиковим плінтусом йдуть різноманітні аксесуари для монтажу: кути, заглушки, кріплення для з’єднання тощо. Пластиковий плінтус кріплять за допомогою кліпс прихованого монтажу або «рідких цвяхів». На відстані 50 сантиметрів дюбелем пробивають металеву частину системи кріплення. Після цього потрібно натиснути не плінтус в місці фіксації так, щоб задня сторона плінтуса потрапила в паз системи кріплення і затиснулася. З переднього боку плінтуса жодних змін не відбувається, і місця кріплень абсолютно непомітні. Ще одна перевага такого виду плінтуса в тому, що його можна демонтувати в будь-який час, і при цьому плінтус збереже початковий вигляд, і його можна буде встановити заново, наприклад, після монтажу теплої підлоги. Кляймери обов’язково потрібно купувати в комплекті з самим пластиковим плінтусом, оскільки різні виробники виготовляють плінтуси найрізноманітніших відтінків, то відшукати потім кляймер необхідного кольору буде дуже проблематично, і так само проблематичним може виявитися пошук кляймера потрібного розміру та конструкції. Останнім часом на ринку з’явилися плінтуса зі зйомною планкою. Монтувати такий плінтус дуже просто, а під планкою не буде видно місць, де плінтус кріпиться до стіни.

Сучасний ринок будівельних матеріалів пропонує надзвичайно широкий вибір різних видів плінтусів від дорогих варіантів, до бюджетних плінтусів з сучасних синтетичних матеріалів. Якщо монтаж традиційних дерев’яних плінтусів – досить копітка робота, то новіші розробки розраховані на те, щоб встановити плінтус було досить легко. Кольорова гамма плінтусів представлена дуже широко, тож можна обрати той варіант, який найкраще пасуватиме до кольорових рішень, застосованих в інтер’єрі. Серед безлічі різних матеріалів, форм і кольорів завжди можна обрати ідеальний варіант, якщо тільки приділити цьому питанню достатньо уваги.


Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *