Встановлення вхідних металевих дверей своїми руками

Заміна металевих дверей своїми руками

Ремонт будь-якої квартири або заміського будинку починається із заміни вхідних дверей, яка відповідає за безпеку господаря і збереження його цінностей. Звичайно, простіше було б такий важливий момент довірити фахівцям. Однак потрібно врахувати, що у вартість дверей зовсім не входять монтажні роботи, які мають бути оплачені додатково, а це може значно збільшити кошторис витрат на ремонт. Тому в цій статті ми розповімо, як встановити вхідні металеві двері, а робити це самим або викликати фахівців — вирішувати вам.

Якщо дотримуватися запропонованих нижче порад і рекомендацій, то цілком під силу кожному не тільки встановити вхідні двері своїми руками, але і проконтролювати якість робіт, виконуваних монтажною бригадою.

Демонтаж старих вхідних дверей

Перш, ніж приступити до установки вхідних дверей, потрібно демонтувати старі двері з усіма її елементами, повністю звільнивши дверний проріз.

У першу чергу потрібно зняти з петель дверне полотно. Якщо при установці були використані розбірні петлі, які забезпечують відкривання дверей на кут, більший ніж 90 градусів, то досить підняти полотно за допомогою ломика рівно на стільки, щоб двері “злетіли з петель”.

У разі використання нероз’ємних петель слід вдатися до допомоги викрутки, вигвинтити шурупи, якими петля кріпиться до дверної коробки. Після цього можна приступати до демонтажу коробки. Якщо в якості матеріалу коробки виступає дерево, тоді потрібно почати з того, щоб видалити всі цвяхи, викрутити анкера і розпиляти бічні стійки за допомогою ножівки на 2-3 частини, які можна буде без особливих труднощів видалити за допомогою лома. Верхня і нижня частини коробки демонтуються таким чином, щоб до розпилювання можна було б не вдаватися.

Трохи складніше виконати демонтаж металевої дверної коробки, так як кріпильні прути закріплені шляхом зварювання, а це означає, що їх доведеться різати з використанням болгарки. Коли коробка видалена і отвір вільний, потрібно вирівняти стіни отвору за допомогою молотка і зубила. Видалити зайву штукатурку і залишки ізоляції.

Технологія установки металевих дверей

Зазвичай використовуються два способи встановлення вхідних металевих дверей, вибір яких залежить від рівня установки дверного полотна відносно отвору.

Перший спосіб є найбільш поширеним і потребує в якості кріплень використовувати монтажні пластини, розташовані на бічних стійках дверної коробки (показано на малюнку). У цьому випадку лицьова частина дверей повинна знаходитися на одному рівні зі стіною, для того, щоб можна було зі сторони квартири накласти монтажні пластини на кромки дверного отвору.

До стіни дверна коробка кріпиться за допомогою сталевих прутів, забитих в отвори монтажних пластин. В якості сталевих прутів краще всього використовувати шматки арматури діаметром 12 – 16 мм. Після забивання прути з арматури слід приварити, а сталеві — можна просто розклепати. В якості кріплення також можна застосовувати анкерні болти, у цьому випадку важливо не забути залишити технологічний зазор зі всіх сторін між дверною коробкою і стіною, величиною від 10 до 15 мм.

Другий спосіб є досить рідкісним і застосовується тільки в тому випадку, коли вхідні двері мають бути втоплені в дверному отворі, із-за неможливості установки монтажних пластин.

Такий спосіб застосовується тільки в тому випадку, коли товщина стіни перевищує 15 см, інакше кріплення у разі злому буде просто вирване із стіни.

У такому випадку двері кріпляться безпосередньо через отвори в дверній коробці. Причому, у разі, коли подібний спосіб кріплення передбачений ще виробником, можна закріпити коробку анкерними болтами (повинні бути в комплекті з дверима). Після закріплення капелюшки болтів потрібно прикрити декоративними пластиковими заглушками, пофарбованими під колір самої коробки.

Якщо ж отворів немає, то доведеться свердлити їх самостійно, а потім через них забивати сталеві прути і приварювати їх з внутрішньої сторони профілю. При такому способі кріплення з кожної сторони потрібно залишити технологічний зазор величиною від 5 до 15 мм.

Розібравшись зі способами кріплень, не зайвим буде розглянути порядок виконання робіт по установці дверей, який починається з того, що дверну коробку фіксують в отворі із застосуванням клинів, в якості яких виступають зрізані дерев’яні бруски. Забиваючи клини в нижню та верхню частини бічних стійок, потрібно зафіксувати коробку таким чином, щоб забезпечити дотримання необхідних технологічних зазорів.

Вирівнювання дверей починається зі сторони тієї стійки, де розташовані дверні петлі. Для цього бажано застосовувати будівельний рівень, але можна обійтися й звичайним схилом. Вертикальність стійки слід перевіряти як з лицьового, так і з внутрішнього боку коробки.

Для виконання наступного етапу робіт знадобиться перфоратор, який можна замінити електродрилем. За допомогою наявного електричного інструменту слід просвердлити отвори в стіні глибиною від 100 до 120 мм і діаметром не менше 15 мм. Коробку слід закріпити за допомогою забивання штирів або установки анкерних болтів і знову виконати перевірку рівнем або схилом. Якщо коробка встановлена правильно, то штирі можна приварювати до сталевих пластин. Залишається навісити дверне полотно, не забувши попередньо змастити петлі. Надлишки мастила потрібно відразу акуратно видалити.

Далі, після встановлення дверної фурнітури, потрібно зробити вирівнювання бічної стійки з боку замка, яке проводиться шляхом зсуву стійки і закривання дверей до тих пір, поки не буде отриманий рівномірний зазор величиною 3-5 мм між дверима і стійкою по всій висоті. Залишається, аналогічно розглянутому способу, закріпити другу бічну стійку. Перш, ніж приварити прути, потрібно переконатися в тому, що дверне полотно легко відкривається і закривається, а язик замка без труднощів входять в заготовлені отвори.

Після установки вхідних дверей потрібно закрити залишений зазор між коробкою і стіною, для цього краще всього підходить монтажна піна. Лицьову сторону металевих дверей слід обклеїти по всьому периметру малярським скотчем, який збереже її від попадання піни. Перед застосуванням піни слід продути отвір для видалення пилу і змочити водою для посилення адгезії. Для економної витрати найкраще використовувати балони, які вставляються в спеціальні пістолети, що гарантує рівномірний розподіл піни. У цьому випадку буде достатньо одного балона. Через добу надлишки піни слід видалити і заштукатурити вушка.

металеві двері своїми руками

На цьому етапі ви дізналися, як встановити вхідні металеві двері, але попереду чекають ще оздоблювальні роботи у вигляді шпаклювання, ґрунтування, фарбування, встановлення лиштв, які додадуть двері належний естетичний вигляд.


2 коментарі

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *