Як потрібно клеїти мозаїчну плитку?

Як клеїти плитку мозаїку?

Велику популярність сьогодні має облаштування стін мозаїчною плиткою. Цей матеріал сьогодні у великому розмаїтті представлений споживачам, як на ринках, так і в спеціалізованих будівельних магазинах. Укладання цього сучасного матеріалу – досить складний процес, тому потрібні деякі пізнання і важливе ставлення до процесу.

Як клеять мозаїчну плитку на стіну?

Перший етап процесу – це нанесення на стіну, де передбачається мозаїчна плитка, спеціального клею за допомогою зубчастого шпателя. Робота повинна проводитися таким чином, щоб клейовий шар ідеально ліг на поверхню, ще в описі характеристик клею повинен бути пункт витримки негативних навколишніх умов. Краще запастися клеєм, в основі якого латекс – це самий гідний варіант для укладання плитки. Якщо в магазині будуть пропонувати мастику, яка застосовується для плитки керамічної, то від неї потрібно відмовитися. Для того, щоб досягти ідеального зчеплення клею з поверхнею стіни, рухи повинні бути повільними, назад і вперед. Покривається тільки мала частина стіни, на яку встигнемо покласти плитку протягом 15 хвилин, поки клей не висохне. Потім продовжуємо в такому ж ритмі роботи.

Наступним етапом буде нанесення клейового шару на саму плитку, вірніше на її зворотній бік. Для цієї роботи краще застосувати рівний кінець шпателя. Також широко використовується метод, коли шар клею наноситься двічі. Це ідеальне рішення для будь-якого виду мозаїчної плитки, особливо для напівпрозорого і прозорого зразків. Чому краще застосовувати рівний шар шпателя? При наклеюванні мозаїки на шар нанесеного на стіну клею зубчастим шпателем, через просвіти будуть проглядатися клейові смуги білого кольору, що значно погіршить зовнішній вигляд всієї роботи.

Укладання мозаїчної плитки відбувається наступним чином. Плитка з мозаїчним малюнком встановлюються так, щоб паперова їх сторона перебувала зовні. Причому цей процес здійснюється негайно на шар розподілений рівномірно. До чого така швидкість? Законне питання. Щоб уникнути висихання клею, це може призвести до нульового результату роботи – плитка просто не приклеїться.

Наступний крок – вирівняти рівень. Тільки після цього можна за допомогою затиральної гладилки прикріпити аркуш до поверхні для створення ідеально рівної результату. При утворенні між плиткою і клеєм бульбашок повітря, слід постукати молотком в місцях, де з’єднані мозаїчні аркуші.

Важливо під поклейку плитки підготувати як слід поверхню, а для цього нам у нагоді стануть рекомендації про правильне розведення Ротбанду.


Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *