Електричний нагрівач проточної води

Електричний проточний нагрівач.

Зовсім недавно можна було похвалитися придбанням бойлера, вирішивши питання безперебійного гарячого водопостачання. Минуло небагато часу, і розробники здивували новим відкриттям – проточними водонагрівачами, якому не потрібен час на попередній підігрів води.

Навколо проточних систем виникає багато питань: можливості використання у ванних кімнатах, на дачах, споживаної кількості енергії, пристрої, умови експлуатації. Розібратися в них й інших моментах спробуємо далі.

Пристрій електричних нагрівачів проточної води

Практично всі системи проточного типу працюють за принципом пропускання води через корпус, в якому встановлений нагрівальний елемент. Під час контакту з нагрівачем температура води піднімається згідно заданому режиму. Якщо прилад оснащений перемикачем потужності, то можна задавати різну температуру нагрівання або зовсім відключати водонагрівач.

Конструкція пристрою проста, розібратися може будь-яка людина, яка володіє знаннями фізики на рівні шкільної програми. Більшість моделей, що випускаються, мають схожий між собою пристрій:

 • нагрівальний елемент (ТЕН);
 • реле;
 • вхідні і вихідні отвори;
 • точка електроживлення;
 • клеми підключення до електроживлення;
 • датчики нагрівання і протоки;
 • індикатор перегрівання;
 • фіксувальний елемент до стіни або мийки.

Схема підключення електричного нагрівача проточної води також не складна.

Електричний нагрівач проточної води - схема підключення.

Основні характеристики проточних нагрівачів

 • потужність моделей варіюється від 3 до 27 кВт;
 • електричний тип підключення передбачає точку живлення 220 В;
 • в якості нагрівача застосовуються тени і неізольовані спіралі;
 • випускаються двох видів (напірний — забезпечує гарячою водою кілька точок, безнапірний — під’єднується безпосередньо до водопроводу на одну точку);
 • регулювання здійснюється двома способами (вручну в гідравлічних моделях, автоматично за допомогою заданого температурного режиму електронної системи);
 • нагрів води займає всього 1-2 секунди;
 • обсяг теплої води – необмежений;
 • електронні моделі дають можливість встановлювати певну температуру;
 • температура води на виході сягає 36-40 градусів.

Переваги проточних нагрівачів

Основною перевагою проточних систем є економічна витрата електроенергії, а це на нинішній період важливо і актуально. Прилад не витрачає енергію на попередній підігрів. Він працює тільки під час використання водопроводу. Інша переважна якість – необмежена кількість гарячої води. Впоратися з керуванням водонагрівача зможе навіть дитина. Для цього достатньо відкрити ручку і перекрити її при необхідності. Пристрій не вимагає проведення обслуговуваних технічних заходів, що економить кошти і час господарів. А для компактних розмірів корпусу завжди можна знайти місце, без скорочення корисної площі.

Важливим фактором є пряма подача з водопроводу без тривалого перебування в накопичувальному баці. Так якість води не втрачається, для хвороботворних бактерій не створюються сприятливі умови розмноження.

Ціна на проточні моделі вигідно відрізняється від накопичувальних систем. Це ще одна їх перевага.

Недоліки проточних нагрівачів

Основним недоліком проточного водонагрівача є забезпечення гарячим водопостачанням тільки однієї точки. Це може здатися незручним, адже крім мийки на кухні, в квартирі та будинку є ванна кімната з декількома точками подачі води. Однак на цей рахунок не варто турбуватися, адже серед великої різноманітності проточних пристроїв є моделі, призначені спеціально для душових.

Електричний нагрівач проточної води для душа.

Купівля декількох обігрівачів для сімейного бюджету буде відчутною, але в процесі експлуатації економія електроенергії окупить витрати за 1-2 роки.

До інших недоліків належать:

 • з крана йде подача теплої води, але не гарячої (приблизно 40°С);
 • чим вище потужність, тим більше енергії споживає прилад;
 • напруга в мережі має бути стійкою.

Виходячи з технічних даних, можна зробити висновок, що проточні системи ідеально підходять для заміських будинків, дач, квартир, де споживання води невелике.

Як вибрати електричний нагрівач проточної води?

1. Основним критерієм вибору є потужність пристрою. Слід пам’ятати, що результат нагріву залежить від вихідної температури води. Тому в зимовий період вона буде не такою гарячою.

2. Якщо підбирається модель для установки в душовій кабінці, то потужність повинна побут в межах 12-15 кВт. Забезпечити комфортний прийом душу тільки в літній час на дачі зможе прилад, потужністю 6-8 кВт.

3. Нагрівачі у вигляді неізольованої спіралі не піддаються накипу солей, але є чутливими до повітряних пробок (при роботі без контакту з водою швидко перегорають). Тени частіше виходять з ладу саме через утворення накипу. Солі не будуть впливати на роботу приладів, якщо водопровід оснащений хорошим фільтром. Це продовжить роботу електроводонагрівача.

4. При купівлі водонагрівача потрібно знати, що для його підключення потрібні витратні матеріали, що тягне за собою окрему частину витрат.

5. Якщо вибір припав на напірний проточний нагрівач, де передбачено підключення декількох точок, то варто врахувати високу вартість такого пристрою і необхідність забезпечення високого тиску у водопроводі.

6. Ознайомившись з відгуками в інтернеті, можна скласти візуальне враження про певну модель чи марку.

7. Перевагу слід віддавати відомим торговим маркам. Іменитий виробник дорожить репутацією компанії, тому не стане комплектувати обладнання неякісними деталями.

Перед вибором потрібно заздалегідь визначитися з основними параметрами: тривалістю використання крана, кількістю води, потужністю пристрою. Це допоможе досвідченому фахівцеві підібрати належну модель електроводонагрівача.


2 коментарі

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *