Металочерепиця — головні переваги і недоліки

Дах із металочерепиці, його дизайн.

Сьогодні асортимент покрівельних матеріалів, пропонований виробниками, вводить споживача в оману. Дійсно, коли етап будівництва підходить до свого завершення і потрібно лише покрити дах, постає питання вибору покрівельного матеріалу.

Бажання будь-якого забудовника при виборі покрівлі – це придбання оптимального в ціні, довговічного і надійного матеріалу. А як же вибрати серед безлічі видів покрівельних матеріалів? Відповідь ховається в знаннях їх позитивних і негативних якостей.

В першу чергу починати своє знайомство варто з прийнятних за ціною матеріалів і тих, які користуються великим попитом. А попит, як правило, не буває спонтанним, найчастіше саме він і є показником високої оцінки матеріалу. Такої оцінки заслуговує металочерепиця, з неї і варто почати знайомство. Перш ніж розповісти про всі плюси і мінуси металочерепиці, трохи поговоримо про цей матеріал для даху.

Металочерепиця – металевий лист, підданий штампуванні, покритий цинком і полімерним композитом з подальшим забарвленням. Стандартна товщина аркушів коливається в межах від 0,4 до 0,7 мм. Стосовно розмірів аркушів металочерепиці, то вони нарізуються під замовлення. Тепер маючи трохи уявлення про металочерепицю, можна перейти і до знайомства з її якостями.

Основні переваги металочерепиці

1. Матеріал – можна сказати «довгожитель». Експлуатаційні терміни служби досягають 50-60 років. Довговічність досягнута завдяки захисному полімерному покриттю та оцинкуванню металу.

2. Вага такої покрівлі невелика, тому відпадає потреба в посиленні конструкції даху і фундаментної основи об’єкта. В плані роботи щодо покриття даху легкість аркушів тільки сприяє їм.

3. Доступна вартість. Ціна металочерепиці є хорошим аргументом для людей обмежених у матеріальних засобах.

4. Невимогливість у підготовчих операціях. Крити аркушами можна навіть не прибираючи старої покрівлі, якщо звичайно вона плоска.

5. Різноманітність колірних рішень. Асортимент металочерепиці по кольорам просто вражає. Мабуть, стільки кольорів не знайти навіть в палітрі художника.

6. Мала схильність вигинів та інших механічних впливів. Завдяки штампуванні і наявності безлічі ребер жорсткості – металочерепиця один з найміцніших покрівельних матеріалів.

7. Стійкість до різких коливань температур. Кліматично, вона підходить для використання при температурах від мінус 60 до плюс 70 градусів.

8. Абсолютно не боїться вогню. Покрівля з металочерепиці ніколи не загориться.

9. Незмінний первісний вигляд. Колір покриття не вигоряє від впливу сонячних променів тривалий час.

10. Герметична стиковка аркушів металочерепиці. Це дозволяє уникнути витрат і робіт на додаткову гідроізоляцію.

Переваг мабуть навіть забагато для простої захисної функції даху. Недоліки? Куди вже без них? Вони є, але їх значно менше.

Недоліки металочерепиці

1. Звукоізоляція, можна сказати, повністю відсутня. Для романтиків це може бути і перевага, звук дощу, шум від вітру – все це буде присутнє під дахом із металочерепиці. Звичайно ж такі погодні прояви та інші зовнішні шуми докучають, і тоді доведеться додатково витратитися на ізоляцію горищного простору спеціальними шумопоглинальними матеріалами.

2. Стикувальне поєднання аркушів металочерепиці, особливо при складній конструкції даху, вимагає більшої кількості матеріалу. Дуже багато залишається обрізків. Відходи із-за підгінних робіт іноді сягають 30% від загального закупленого матеріалу.

3. Обмеження в куті нахилу даху. Мінімальний кут ската – 15 градусів. Недостатність нахилу призведе до скупчення опадів на даху, тому що металочерепиця сама по собі дуже рельєфний матеріал.

Розглянувши всі переваги і недоліки металочерепиці, можна помітити незаперечну перевагу перших над другими. Функціональність і симпатичний зовнішній вигляд даху – ось завдяки чому металочерепиця отримала масу позитивних відгуків і високу оцінку від своїх споживачів. Вибір на користь металочерепиці – прекрасна можливість захиститися від негоди на всі сто і надати вигляду будинку естетичний, привабливий вигляд.

Далі: про вентильований фасад.


Мітки:,
3 коментарі

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *