Збільшення дверного отвору у панельній стіні

Збільшення дверного отвору у панельній стіні

Необхідність у збільшенні дверного отвору, часто виникає при рішенні встановити двері з двома стулками замість одинарних. Крім цього, розширення отвору може знадобитися для установки дверей нестандартного розміру, або для влаштування арки. Якщо ви твердо вирішили, що ламати стіну це кращий варіант, ніж покупка дверей за розміром, то ця порада стане у нагоді.

Традиційно існує два шляхи зробити роботу з розширення дверного отвору в панельному або монолітному будинку. Замовити спеціальну послугу у компетентної компанії або зробити все самому.

Замовлення послуги

Простіше прорізати отвір, замовивши послугу алмазної різки бетону. Робота буде проведена спеціалістами з використанням професійного устаткування, з дотриманням всіх необхідних норм безпеки. Ціни на алмазне різання бетону залежать від товщини стіни. Вважається, що використання послуги алмазного різання обходиться вдвічі дешевше, ніж використання перфораторів і пилок.

Але можна зробити цю роботу своїми силами, з використанням не настільки дорогих інструментів. У наведеній нижче докладній інструкції ви дізнаєтеся, як швидко і правильно збільшити розміри дверного отвору, до потрібних розмірів самому.

Процес роботи з розширення дверного отвору

Перш ніж перейти безпосередньо до процесу розширення отвору, необхідно приготувати потрібний для роботи інструмент, нам знадобляться:

  • перфоратор із набором насадок;
  • «Болгарка» із диском по металу або потужні гострозубці (для різання арматури);
  • кувалда;
  • велике зубило;
  • маркер;
  • вимірювальна рулетка;
  • шпатель.

Переконавшись у наявності всіх перерахованих інструментів, далі слід підготувати робочу зону. Оскільки роботи пов’язані з руйнуванням стіни дуже пилові. Видалимо із робочої зони всі предмети меблів і інтер’єру, щоб уникнути їх забруднення. Заздалегідь заготовимо мішки під будівельне сміття, для своєчасного видалення його із квартири.

За допомогою рулетки і маркера, зробіть розмітку на стіні за розмірами необхідного отвору. По лінії розмітки, перфоратором просвердліть необхідну кількість наскрізних отворів в стіні, на відстані 3-5 см. один від одного.

Використовуючи кувалду і зубило, відбийте шматки стіни по лінії розмітки. Шматки арматури можна відрізати «болгаркою» або кусачками.

Якщо є спеціальна плоска насадка для руйнування бетону, то замість кувалди і зубила, можна використовувати перфоратор, в режимі відбійного молотка.

Вирівнювання сторін дверного отвору

У процесі руйнування, стіни практично ніколи не виходить зробити рівними. Щоб вирівняти дверний отвір, необхідно згладити нерівності за допомогою цементного розчину. Для більш легкої роботи, можна встановити дошки, по периметру отвору, і використовувати їх як опалубку.

Розведіть цементний розчин в пропорції одна частина цементу на дві частини піску. Не робіть суміш сильно рідкою, інакше вона буде стікати вниз. Використовуючи шпатель, замажте всі нерівності по краях дверного отвору. Для кращого зчеплення розчину зі стіною, змочуйте поверхню водою.

Дочекавшись висихання цементного розчину, можна викликати майстрів або приступати до самостійного монтажу дверей.


2 коментарі

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *