Базальтова вата – ефективний і екологічний утеплювач

Базальтова вата – ефективний та екологічний утеплювач

Утеплення будь-якого будинку безпосередньо пов’язано з фінансовими витратами. Погане утеплення – втрата тепла в будинку. А за тепло лічильник відраховує копієчки. У сучасному світі, при великому виборі будівельних матеріалів, дуже важко вибрати надійний і екологічно чистий утеплювач. І саме таким матеріалом є базальтова вата.

А тепер дізнаємося про те, як же винайшли цей екологічно чистий матеріал – базальтову вату.

Давним-давно, коли людство ще не мало жодних комунікацій, на Гавайських островах була виявлена невідома вата, яка утворювалася в результаті виверження вулканів. Потім люди вловили цю «фішку», і вже в кінці сімнадцятого століття базальтову вату отримували штучно в доменній печі. Тепер, звичайно, виробництво базальтової вати не зупиняється ні на хвилину, оскільки даний матеріал з кожним днем набирає популярність і вже практично незамінний на будь-якому будівництві.

Причини популярності базальтової вати

Серед усіх утеплювальних матеріалів базальтова вата є лідером, і це обумовлено її специфічними якостями і унікальними властивостями. Базальтова вата одночасно володіє всіма необхідними якостями:

 • зберігає тепло взимку, а влітку прохолоду;
 • при потраплянні великої кількості вологи швидко її віддає і не накопичує довгий час;
 • пропускає лише пари, що сприяє гарній вентиляції;
 • її можна використовувати, як ізолятор звуку, оскільки вата погано проводить звукові хвилі;
 • витримує величезні температури, які іноді можуть досягати понад 1000 градусів за Цельсієм.

Позитивних якостей у даного утеплювального матеріалу ще дуже багато, ми виділили лише основні. До побічних позитивних властивостей можна віднести затримку вогню. При поширенні вогню в квартирі у пожежників є дві години, щоб встигнути його загасити. Саме на дві години базальтова вата здатна утримати вогонь, а потім вона сама починає горіти і плавитися. Також важливим плюсом є здатність не утворювати чадний газ. Адже саме від отруєння чадним газом найчастіше помирають люди під час пожеж.

Що стосується термінів придатності і часу експлуатування, то обидва вони не обмежені, оскільки базальтова вата є продуктом вулканічних процесів. За вагою вона дуже легка і її можна встановлювати куди завгодно, без побоювання обвалення конструкції.

До всіх переваг можна віднести і простоту монтажу, який може зайняти зовсім небагато часу. Зазвичай, якщо купити базальтову вату, то вона укладається за наступним алгоритмом:

 • для початку на стіну або інше покриття кріпиться кілька дерев’яних рейок або металевих профілів, їх можна закріплювати за допомогою шурупів;
 • при можливості і великому бажанні дерев’яні рейки можна покрити захисним шаром від
 • гниття або для захисту від шкідників;
 • в рейки укладається утеплювач.

На цьому і закінчується монтаж. Надалі можна поверх утеплювача закріпити аркуші гіпсокартону і обштукатурити їх. В магазинах можна побачити базальтову вату в різних видах і формах:

 • плити;
 • рулони;
 • сегменти;
 • циліндри;
 • мати.

Іноді можна зустріти базальтову вату з деякими покриттями. Це може бути алюмінієва фольга, склополотно або крафт-папір. Дані покриття найчастіше використовуються, щоб надати базальтовій ваті деякі невластиві їй здатності. Наприклад, якщо використовувати базальтову вату покриту фольгою, то її властивість пропускати пар втрачається, але зате тепер з’являється здатність проводити струм, або ще трохи знизити теплопровідність.

Не варто забувати, що базальтова вата має кілька модифікацій. Вони можуть відрізнятися по щільності, твердості та інших показниках. Наприклад, жорстка плита базальтової вати може витримати до 700 кілограмів, а більш м’які плити – до 100 кілограм. Щільність може варіюватися від 30 до 200 кілограмів на кубічний метр. Такий великий діапазон пояснюється тим, що базальтова вата є пористим матеріалом. Тому, в різних плитах кількість повітря може бути більшою і меншою.

Краще придивитися до базальтової вати у формі плит, у них найбільша щільність. Це обумовлює кращу якість матеріалу. Теплопровідність знижується і стає близькою до нуля. Базальтова вата підвищеної щільності набагато менше вбирає вологи і швидко виводить її. Вона послужить хорошим захисником від гризунів, оскільки базальтову вату такої щільності їм не прогризти.


4 коментарі

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *