Кроквяна система мансардного даху

Кроквяна система мансардного даху.

Мансардний дах може бути одно і дворівневий, звичайний двосхилий або ламаний двосхилий. Варіантів багато, все залежить від проекту будинку і планування приміщень. Кроквяна система мансардного даху залежить також і від типу будинку.

Найоптимальніший варіант раціонального використання простору під дахом — це використовувати систему ламаного двосхилого даху з висячими або накладними кроквами. Така конструкція дозволяє влаштувати мансардний поверх, і додати додаткову корисну площу.

Кроквяні ноги є основними складовими разом з підкосами, розкосами, ригелями й іншими елементами, що утворюють конструкцію ферми. У каркасних будинках встановлення крокв виконується уздовж ската, при цьому їх нижні кінці спираються на балки перекриття, а верхні на балки-прогін, які передають навантаження на внутрішні каркасні стійки. Для забезпечення жорсткості і стійкості системи крокв використовують розкоси, підкоси і діагональні зв’язки.

Кроквяна система мансардного даху.

Вигляд кроквяної системи мансардного даху

Кроквяна система мансардного даху проектується у відповідності із розмірами прольоту, враховується також форма даху, розташування опор усередині будови. Кроквяні ноги встановлюються з кроком 600, 800, 900 мм. Перед початком монтажу необхідно виконати розрахунок несучої здатності ферми. При цьому обов’язково враховується тип покрівлі, а саме її розміри, вага та особливості повноцінного монтажу.

Для пристрою кроквяної конструкції використовують деревину хвойних порід вологістю не вище 18%. Використання для виготовлення елементів конструкції пиломатеріалів з підвищеною вологістю призведе до зміни їх лінійних параметрів, а в кінцевому результаті до деформації даху. Тому матеріал потрібно вибирати уважно, а якщо вологість перевищує допустимі норми, то його складають штабелями в спеціальних навісах на один-два місяці для природної сушки.

Перед складанням усі конструктивні елементи обробляють різними антисептиками для підвищення вогнестійкості й захисту від грибків, цвілі та комах. Також на дах додається будь-який утеплювач, для збереження тепла у будинку.


2 коментарі

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *