Склофібробетон – його застосування в будівництві

Склофібробетон - характеристики, застосування в будівництві

До складу склофібробетону входять бетон, дрібний наповнювач і незначна кількість стійкого до впливу лугів скловолокна. Застосування склофібробетону в будівництві сприяє зниженню собівартості будівництва, підвищення надійності споруд, довговічності будівельних конструкцій.

Дисперсне армування покращує міцнісні характеристики бетону, значно підвищує стійкість конструкцій до динамічного і температурно-вологого впливу. Експлуатаційні якості склофібробетонових конструкцій значно подовжуються.

За своїми характеристиками такий бетон можна розділити на конструкційні, спеціальні, гідроізоляційні і декоративні. Відповідно з призначенням комбінують склад (кількість коротко-волокнистих і довго-волокнистих елементів, скло-волокнистої арматури) і програмують технологію виготовлення склофібробетону.

Такому будівельному матеріалу властиві дуже високі технологічні характеристики. Його можна застосовувати для виготовлення виробів будь-якої форми. Він володіє завидною пружністю, міцністю, водонепроникністю, вогнестійкістю. У ньому не утворюються тріщини, він міцний на вигинах, володіє відмінною ударною міцністю.

Склофібробетон пластичний і легкий. Тому значно знижує навантаження на несучі конструкції. Його використання при реконструкції старих будинків сприяє зниженню витрат на спорудження фундаменту і на несучу конструкцію будівель.

Для спорудження та реконструкції будівель спеціального призначення, використовують стінні панелі із склофібробетону.

Використовуючи спеціальні форми з металу, пластику, деревини, поліуретану, можна створювати рельєфну обробку, виготовляти ексклюзивні елементи оздоблення (орнаменти, геральдику тощо). Виробники комбінують склади склофібробетону (додають білий цемент, неорганічні барвники, пісок й інші наповнювачі) і отримують широку гаму оздоблювальних матеріалів.

З склофібробетону можна виготовляти облицювальні панелі під «старовину». Це зручно при реставраційних роботах. Склофібробетон використовують для оформлення віконних отворів, карнизів, сонце-захисних екранів тощо.

Вигляд реконструкції фасаду за допомогою склофібробетону.

Вигляд реконструкції фасаду за допомогою склофібробетону.

Склофібробетон використовують для імітації традиційних покрівельних матеріалів (шиферу, металокерамічної плитки). Це доцільно, оскільки склофібробетон не такий важкий, як більшість покрівельних матеріалів. До того ж, він зовсім не крихкий. При імітації аркушів шиферу, склофібробетон кріплять шиферними цвяхами без попереднього свердління отворів, так як вони не розколюються і не утворюють тріщин.

Склофібробетони використовують для оформлення зон відпочинку, водойм, фонтанів. З нього виготовляють кіоски, інші малі архітектурні форми, які мають досить привабливий вигляд.

Склофібробетон відмінно переносить вплив різних хімікатів, забруднень, розчинів солей. Він не іржавіє, не гниє, тому його часто використовують при будівництві автострад, шахт, водопроводів, тунелів, резервуарів для води.


3 коментарі

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *