Чи можна з’єднувати мідний і алюмінієвий дріт?

Як з'єднувати мідний і алюмінієвий дріт?

У старих житлових будинках зустрічається переважно алюмінієва електропроводка, причому всі проводи, як правило, з’єднані звичайним скручуванням. В наш час, при заміні або ремонті проводки, найчастіше застосовують мідь, яка коштує дорожче, ніж алюміній.

Якщо до алюмінієвої електропроводки підключаються світильники, додаткові розетки та інше електричне обладнання, то важливо пам’ятати, що з часом в умовах підвищеної вологості показник опору контакту між алюмінієвими та мідними проводами може збільшуватися. Це може призвести до надмірного нагрівання місця кріплення і, як наслідок, руйнування контакту.

Враховуючи все це, при з’єднанні мідних і алюмінієвих проводів необхідно дотримуватися певних правил.

З’єднання мідного і алюмінієвого дроту

У чому полягає головна небезпека мідно-алюмінієвої електропроводки? Існує думка, що забороняється з’єднувати безпосередньо мідні і алюмінієві дроти, причому таке твердження є науково доведеним. Але чи можна скріплювати один з одним оцинковану клему і дріт з міді?

З'єднання мідного і алюмінієвого дроту.

Правильне з’єднання мідного і алюмінієвого дроту.

Звичайно, відразу відповісти на це питання не можна, але якщо ознайомитися з нижченаведеною інформацією, то в такій справі можна буде розбиратися на рівні професіонала. Досі мідь разом з алюмінієм широко застосовують для виготовлення проводів, причому вартість алюмінієвого брухту нижча, ніж у мідного.

Які процеси відбуваються при контактуванні двох різних провідників струму? Якщо відсутня волога, то можна впевнено говорити про надійність такого з’єднання. Але атмосферне повітря, як відомо, завжди містить певну кількість водяних парів, які рано чи пізно призводять до руйнування контактів. Кожен струмо-провідний елемент має свій показник електрохімічного потенціалу. Цей параметр широко використовують, наприклад, при виготовленні акумуляторів.

При попаданні води на металеві провідники формується так званий гальванічний коротко-замкнений елемент. Починається рух електричного струму, в той час як в цій гальванічній області руйнується один з електродів і один із з’єднаних металів. На сьогоднішній день відомі електрохімічні потенціали всіх існуючих струмопровідних матеріалів. Знання їх дозволяє точно визначити матеріали, з’єднання яких допустимо для створення того чи іншого електричного ланцюга.

Правильне з'єднання мідного і алюмінієвого дроту.

Правильне з’єднання мідного і алюмінієвого дроту.

Згідно з діючими стандартами, можна з’єднувати матеріали, електрохімічний потенціал між якими не перевищує 0,6 мВ. Наприклад, при з’єднанні нержавіючої сталі та міді контакт виходить набагато більш надійним, ніж при використанні міді і золота або срібла й міді.

Скручування алюмінієвих і мідних проводів

В даний час скручування металевих проводів широко поширене. Цей метод відрізняється особливою простотою і відсутністю будь-яких додаткових витрат. Втім, скрутка вважається найменш надійним варіантом з’єднання, якщо використовуються дроти з різних металів.

Оскільки перепади температур по-різному впливають на різні метали, розширення і стискання останніх відбувається неоднаково. Із-за цього в закрученнях між проводами може утворюватися зазор, який призведе до підвищення опору контактів, виділення ними тепла і окислення проводів. Як результат, контакт повністю руйнується.

Хоча вищеописаний процес протікає повільно, для нормального функціювання електропроводки бажано використовувати більш надійні методи з’єднання проводів, ніж звичайне скручування.

Далі порада про захист будови полімерною сіткою.


6 коментарів

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *