Сухі будівельні суміші

Сухі будівельні суміші - застосування.

У поточний час ринок будматеріалів переповнений найрізноманітнішими продуктами. У цій статті поговоримо про сухі суміші, адже без них не обійтися, ні під час ремонту, ні на будівництві. Але як розібратися у всій великій кількості цього продукту?

Сухі будівельні суміші поділяються на клеї для кахельної плитки, шпаклівки, звичайні та декоративні штукатурки, наливні підлоги, затірки для плиткових швів, також різні добавки до цементу. Але про все по черзі.

Плиткові клеї бувають для робіт зовнішніх і внутрішніх. Складаються вони з піску і цементу з додаванням полімерних інгредієнтів. Існує безліч виробників, як вітчизняних українських, так і зарубіжних. І у більшості випадків існують клеї для стінової плитки, для підлогової і для керамограніта.

Шпаклівки, як і плиткові клеї, можуть бути для зовнішніх робіт, а бувають для внутрішніх. Ті, що вживаються для внутрішніх робіт, складаються з гіпсу із додаванням полімерів, зустрічаються також варіанти з мармурової крихти.

Зовнішні ж у головному робляться на базі цементу. Діляться замазки на базисні і фінальні. Головна відмінність в них – це товщина шару. Базисні можуть наноситися шириною до трьох сантиметрів за один прохід, фінальні ж мають максимум три, рідше п’ять мм.

Штукатурки – це практично те ж саме, що і шпаклівки. Переважна їх відмінність в більш великому шарі нанесення, до 5 см. Існує посеред штукатурок і такий вид, як декоративні або фактурні штукатурки. Вони вживаються для обробки, як внутрішніх приміщень, так і для зовнішніх фасадів будинків.

Одним з інгредієнтів таких штукатурок виступають так звані зерна, різні фракції, які і роблять декоративний малюнок. Після висихання можна таку штукатурку при бажанні пофарбувати, що дасть їй ще більш красивий вигляд. У продажу є також вже готові розведені декоративні штукатурки, у різних кольорах.

Наливні підлоги бувають на цементній базі, а бувають гіпсові. Наливна підлога – це суміш, яка створена для вирівнювання та зміцнення верхнього шару на поверхні підлоги, а також для пристрою попередньої стяжки.

Як і практично всі сухі суміші, наливні підлоги бувають базисні і фінальні. Відрізняються вони одна від одної шириною шару і стійкими рисами. Зазвичай базисні наливні підлоги при заливці в один прохід мають товщину шару до 15 см, але при всьому цьому не можуть похвалитися такою ж міцністю, як фінальні підлоги.

Фінальні наносяться шириною до одного сантиметра, але завдяки додаванню в їх склад різних полімерів, мають величезну міцність і захист від механічних пошкоджень.

Затірки для плиткових швів можуть бути водостійкі з брудовідштовхуючим ефектом, а так само буденні для сухих приміщень. Є затірки для стінної плитки, вони мають найвищу товщину шва до 4 мм, а для підлогової плитки, які не можуть лопатися при ширині шва, до сантиметра.

Такі сухі консистенції, як затірка для швів, мають найширшу палітру кольорів, яку можна підібрати під будь-який колір кахлю. Особливість використання таких затірок в тому, що надлишки розведеною консистенції, виступаючі із шва, потрібно відразу витирати з поверхні плитки. Зробити це після засихання консистенції буде дуже важко, а якщо плитка має рельєфний візерунок, то практично неможливо.

В кінці огляду про сухі будівельні суміші хотілося б висловити своє ставлення до штукатурки. Коли робили майстри ремонт у моїй ванній кімнаті, клали стяжку, штукатурку, то не застосовували готову суху суміш, а купили окремо цемент марки М500 і сухий пісок.

Замішували розчин в пропорції: 3 частини піску до 1 частини цементу і цим розчином працювали. Пробували застосовувати суху суміш, але виявилося що при висиханні у неї не достатня міцність, легко дряпається і погано тримається на стінці.

Цікаво про ваш досвід застосування сухих сумішей? Якщо так, то пишіть у коментарях, буде цікаво почитати.

Далі порада про з’єднання дротів.


3 коментарі

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *