Які є види шпалер для стін?

Види шпалер для стін.

Шпалери – це дуже відоме покриття для стін. На сьогоднішній день, існує величезна кількість видів шпалер, кожен з яких по своєму гарний і оригінальний. Такий матеріал служить оздобою не тільки для житлових приміщень, але і для офісів, та багатьох інших дорогих інтер’єрів. Вони бувають паперові, вінілові, рідкі, текстильні, флізелінові тощо. Завдяки цьому величезному асортименту, багато губляться і не знають, яким шпалерам віддати перевагу. Або навіть по поспіху вибирають такі шпалери, які зовсім їм не підходять. Щоб не плутатися, що саме підійде для створення потрібного інтер’єру, слід описати кожний з їх видів.

Перший вид – це паперові шпалери. Це самий дешевий, але і практичний варіант. Вони можуть мати кілька шарів, за рахунок цього добре дихають. В рельєфі можуть бути абсолютно гладкими. Їх дуже просто клеїти на стіну, є екологічно чистими, що дозволяє використовувати їх навіть в кімнаті для дітей.

У флізелінових шпалер в основі знаходиться флізелін. Цей матеріал схожий з папером, тільки має в собі ще необхідні волокна, які надають матеріалу щільність. Здатні пропускати повітря, приховувати недоліки і нерівності стіни. Для прикріплення їх на стіну, можна змащувати клеєм тільки стіну.

Вінілові шпалери отримали таку назву тому, що вони покриті вінілом, а в самій основі також може знаходитися або папір або флізелін. Можуть мати різні малюнки, бути рельєфними або гладкими. Найчастіше їх використовують для кухні або для коридорів. Вони дуже стійкі до води, тому деякі з них можна очищати і мити водою. Довго зберігають свій первинний зовнішній вигляд. Єдиний їх мінус у тому, що вони не пропускають повітря, а це значить, що в спальних кімнатах їх краще не застосовувати.

Вже у акрилових шпалер, лицьова сторона покрита акрилом. Володіють високими експлуатаційними характеристиками. Пропускають повітря, а також включають в себе безліч різновидів.

Натуральні шпалери – це незвичайний і елітний вибір. Для верхнього шару використовують різні натуральні матеріали, а в підставі використовують папір. Завдяки використанню натуральних матеріалів, інтер’єр стає більш живим і затишним. Більш того, натуральний матеріал здатний добре дихати, а це означає, що застосовувати такі шпалери можна в будь-якій з кімнат. Такі шпалери мають здатність швидко забиватися пилом, але, щоб цього не сталося, їх покривають спеціальними розчинами. Їх самий важливий мінус — це те, що вони бояться вологи і їх надмірно важко клеїти.

Ось такі будуть поради перед  вибором шпалер для стін будь-якої кімнати.


Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *