Ремонт льоху: на що звертаємо першочергово увагу?

Ремонт льоху: на що звертаємо першочергово увагу?

Як показує практика, ремонт льоху часто виявляється більш трудомістким процесом, ніж будівництво нового. У більшості випадків найчастіше порушується гідроізоляція. Якщо льох будував сам господар, то відновити «працездатність» льоху можна швидше. Адже тому, хто будував, відомі всі особливості укладання ізоляції, а також матеріал, який при цьому використовувався. А якщо будівельник «невідомий», то доведеться починати з самого початку.

Тому потрібно ретельно обстежити весь льох. Необхідно точно визначити як конструкцію, так і якість гідроізоляції. Справа в тому, що нова гідроізоляція повинна надійно «стикуватися» зі старою. Зі шкільного курсу фізики відомо, що всі матеріали відрізняються, як за хімічним складом, так і фізичними характеристиками. Наприклад, коефіцієнтом температурного розширення. Якщо однорідність матеріалу ізоляції буде порушена, то від такого покриття толку буде мало. Щоб уточнити всі питання по гідроізоляції, потрібно буде частково відкопати і навіть розібрати конструкцію. Після такої роботи льох добре просушується.

Повний ремонт гідроізоляції

Якщо всередині льох був викладений цеглою, то наноситься новий шар штукатурки, яка ретельно затирається. На підлогу укладається стяжка. Для цього використовується розчин з піску та цементу (3:1). Коли внутрішні поверхні льоху просохнуть, на них наноситься шар ґрунту. Ґрунтуються стіни і підлога рідким бітумом. Далі наклеюється руберойд. Для більшої надійності ізоляції слід укласти його в декілька шарів (два-три). Полотнища укладаються з нахлестом, рекомендована ширина якого від 10 до 15 сантиметрів. Особливістю укладання руберойду на стіни є те, що рулони потрібно розгортати знизу вгору, одночасно добре розгладжуючи. Кінці листів закріплюються рейкою і цвяхами.

Таке покриття потребує захисту від механічних пошкоджень. Тому зверху встановлюється притискна стінка – цегляна кладка в чверть або в половину цегли. Остаточна обробка завершується ще одним шаром штукатурки, який потім обробляється вапном. Краще провести весь комплекс таких заходів. Це дасть справді надійний захист від підтоплення, і надовго.

Частковий ремонт гідроізоляції

Якщо є протікання води в стінах або на підлозі, то проводиться розшивання тріщин на глибину до 5 сантиметрів (або до бетону, якщо він є). Після цього вони очищаються від сміття і бруду. В кінці такої роботи тріщини бажано добре промити водою. Зашпаровуються тріщини чистим цементом з додаванням рідкого скла (приблизно 200 грам такого клею на відро води). Цемент слід брати марок від 400 і вище. Такий склад укладається в тріщину шарами, з деяким зусиллям. Вся тріщина повинна бути щільно закладена цією масою. Робиться це руками (природно, в гумових рукавичках).

Необхідно приділити увагу стану вимощення. Воно повинне бути шириною близько 1,5 метри і мати ухил від льоху не менше 1:10. Якщо немає необхідності повної заміни цієї деталі льоху, то проводиться «місцевий» ремонт. Дефектні місця видаляються, ущільнюється ґрунт (з підсипанням щебеню до необхідного рівня), а зверху вже «накладається» той матеріал, із якого зроблене вимощення (плита, асфальт тощо). Перевіряються також стики вимощення зі стінками льоху. Якщо є якісь тріщини, щілини, то вони заливаються гарячим бітумом.

Вентиляція і ґрунт

У перелік ремонтних робіт в обов’язковому порядку входить перевірка якості роботи вентиляції. Якщо у льосі повітря свіже, то все добре. Якщо відчувається затхлий запах, то необхідно прочистити труби. Поява в льосі конденсату свідчить про те, що в ньому холодно. Тому потрібно додатково утеплити стелю.

Щоб запобігти порушення цілісності поверхні ґрунту в районі льоху, навколо нього потрібно висадити траву, яка закріпить ґрунт.

Далі раджу почитати про ідеї міжкімнатних арок для ремонту в квартирі.


Мітки:

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *