Власноручне укладання плитки на підлогу

Укладання плитки на підлогу.

Укладка підлогової плитки в різних приміщеннях приватних будинків або квартир є дуже популярним видом обробки підлогового покриття вже на протязі багатьох років.

Незалежно від того, що буде перебувати під нею (звичайна бетонна стяжка або ж система водяної теплої підлоги), всі роботи з облаштування поверхні за допомогою підлогової плитки повинні бути виконані дуже якісно, щоб в найближчому майбутньому не виникло необхідності в додаткових ремонтних роботах, пов’язаних з різного роду переробками.

Якщо немає можливості довірити подібну справу професіоналам, або ж є сильне бажання здійснити укладання підлогової плитки своїми руками, для досягнення якісного результату, то необхідно скористатися порадами з цієї статті, які допоможуть кожному знайти відповіді на практично всі питання, пов’язані з укладанням підлогової плитки.

Підготовка основи для укладання підлогової плитки

Для того щоб поверхня з підлоговою плиткою могла прослужити багато років без пошкоджень, обов’язковою умовою є облаштування якісної основи, на яку вона буде укладатися. Відразу ж варто відкинути невідповідні види поверхонь. Про що йдеться? Не варто клеїти кахель, наприклад, на дерево або подібні йому матеріали. Вони схильні до впливу вологи, і розбухаючи, з часом не тільки підірвуть плитку, але і почнуть гнити, викликаючи таким чином утворення грибка і цвілі. А це, в свою чергу, зробить негативний вплив на організм людини. Але що робити, якщо виникло бажання укласти кахель в те приміщення, де дерев’яна підлога? Найкращим варіантом буде виконання робіт, пов’язаних з демонтажем. Після цього можна приступати до послідовної підготовки основи.

Окремо варто відзначити, що для приватних будинків на першому поверсі іноді знадобиться виконати дії, пов’язані з утрамбуванням ґрунту (особливо якщо знизу немає підвалу, і відповідно, відсутнє перекриття із залізобетонних плит). В квартирах чи будинках, в яких основою підлоги є бетонні плити, цього робити не знадобиться. Що ж стосується всіх наступних кроків, їх слід виконати обов’язково, щоб у результаті отримати якісне та довговічне покриття з керамічної плитки.

Трамбування ґрунту

Якщо мова йде про одноповерховий приватний будинок без наявності високого цоколя та підвального приміщення, то в такому випадку обов’язково слід спочатку вирівняти, а потім утрамбувати ґрунт, там де планується укладання кахлю. Для цього можна використовувати звичайний ручний пристрій для трамбування. Трамбувати необхідно до тих пір, поки поверхня не стане твердою. Для посилення ефекту можна трохи змочити ґрунт водою за допомогою лійки. Після досягнення потрібного результату можна приступати до наступного кроку.

Гідроізоляція на підлозі під кахель

Для того щоб із землі волога не потрапляла в будинок, потрібно виконати гідроізоляційні роботи. Для цього можна використовувати товсту поліетиленову плівку або руберойд, укладаючи їх таким чином, щоб смуги матеріалу заходили один на одного приблизно на 15-20 сантиметрів. Всі стики надійно фіксуються за допомогою алюмінієвого скотча. По периметру приміщення гідроізоляційний матеріал повинен заходити на стіни (приблизно на 10-15 см). Після укладання теплоізоляційного шару і виконання заливних робіт, його залишки можна буде зрізати ножем.

Укладання теплоізоляції

На першому поверсі приватного будинку або в квартирах, розташованих на тому ж поверсі, для створення більш комфортних умов проживання найкраще буде здійснити утеплення підлоги. Це дозволить не тільки відчувати себе більш комфортно в рідному гніздечку, але і допоможе заощадити кошти на опалення в холодну пору року.

Найкращим теплоізоляційним матеріалом для підлоги є пінополістирол високої твердості. Його є кілька видів, кожен з яких відрізняється не тільки вищезазначеним параметром, але також і товщиною. Найбільш часто використовують листи, товщина яких дорівнює 5 сантиметрів.

Як покласти плитку на підлогу?

Укладати їх слід в шаховому порядку, вирізаючи при необхідності потрібні елементи за допомогою гострого канцелярського ножа. Всі зрізи повинні бути вертикальними і рівними. Це необхідно для того, щоб зазори між сусідніми листами були мінімальними. Після укладання утеплювача, утворені щілини між листами пінополістиролу по всій поверхні підлоги обов’язково слід задути монтажною піною (дуже часто подібні випадки мають місце при самостійному виконанні робіт, особливо якщо це здійснюється вперше).

Виконавши герметичне утеплення основи, можна приступати до формування бетонної подушки.

Установка маяків

Для створення рівної бетонної поверхні обов’язковою умовою є встановлення напрямних, по яких рідкий бетон буде вирівнюватися по площині за допомогою “правила”. Як правило, в їх якості використовують металеві маяки, які можна придбати в будь-якому будівельному магазині. Правильне виконання цього етапу робіт безпосередньо впливає на якість поверхні.

Під час процесу монтажу будуть потрібні такі інструменти та матеріали:

 • маяки;
 • рулетка;
 • ножиці по металу;
 • суха суміш, що володіє властивістю швидкого затвердіння (в її якості можна використовувати стартову шпаклівку, змішану з однаковою кількістю алебастру);
 • вузький шпатель або кельма;
 • ємність для замішування суміші (до двох компонентів потрібно додати трохи води і ретельно їх перемішати);
 • будівельний рівень.

Спочатку за допомогою рулетки слід провести заміри, щоб визначити, якої довжини маяки знадобляться для облаштування стяжки в обраному приміщенні. Для того, щоб роботи по створенню бетонної стяжки було легше виконувати, краще всього встановлювати напрямні на відстані близько одного метра один від одного. Виходячи з цього, необхідно придбати достатню їх кількість. Надлишки довжини кожного з маяків можна усунути за допомогою ножиць по металу.

Для того, щоб вони були міцно зафіксовані, їх слід встановити на заздалегідь приготовлену суміш. Необхідну її кількість (у вигляді грудочок розміром в долоню) потрібно укласти на шар гідроізоляції в місцях майбутнього розташування напрямного маяка таким чином, щоб по його довжині між «купками» розчину проміжки були приблизно 25-30 сантиметрів. Обидва кінця маяка обов’язково слід встановити на приготовану суміш (вони не повинні висіти у повітрі). Все це необхідно робити досить швидко, інакше розчин засохне раніше часу і його вже не можна буде використовувати. Товщина майбутньої стяжки повинна бути рівною, не менше 5 сантиметрів, інакше з часом вона може потріскатися. Краще всього, коли значення цього параметра складає 7 сантиметрів.

Укладання плитки на підлогу своїми руками.

В процесі установки маяків обов’язково слід користуватися рівнем, щоб кожна напрямна розташовувалася не тільки ідеально горизонтально, але також знаходилася в одній площині з іншими маяками.

Після того, як суміш під маяками затвердіє, можна приступати до заливання бетонної стяжки.

Заливання бетону

Стяжка може бути як бетонна, так і з цементу, змішаного з піском. У процесі приготування розчину найкраще використовувати технічну воду (із-під крана), оскільки питна рідина з колодязя може містити різні солі, які роблять негативний вплив на бетон. Замішати суміш можна, або в бетономішалці (якщо мова йде про велике приміщення), або у відповідній металевій ємності. Обов’язковою умовою є виконання всіх заливальних робіт за один раз (залишати на другий день недоробок не варто).

Укладання плитки на підлогу самому.

Для приготування розчину вручну знадобляться такі інструменти, пристосування і матеріали:

 • металева ємність відносно великих розмірів;
 • цемент (краще М500);
 • просіяний річковий пісок (можна придбати в будівельному магазині);
 • необхідна кількість щебеню;
 • совкова лопата;
 • металеві відра;
 • правило;
 • вузький шпатель або кельма.

Приготування розчину вручну і його транспортування на місце розташування вимагає багато фізичних сил, тому якщо немає доступу до бетономішалки, доведеться скористатися послугами хоча б одного підсобника. Цей вид робіт краще всього виконувати в сусідньому приміщенні або на вулиці.

За допомогою відер готовий бетон приносять і виливають між маяками таким чином, щоб він трохи виступав над ними. Скориставшись шпателем або кельмою, його розміщують в інші місця, куди він не потрапив, і вирівнюють стяжку правилом.

Після завершення всіх робіт стяжка повинна просохнути приблизно 2 дні, щоб по ній можна було ходити. Потім зрізують всі виступаючі по периметру приміщення залишки гідроізоляційного шару і приступають до укладання підлогової плитки.

Укладання плитки своїми руками на підлозі

Спочатку слід здійснити заміри всієї площі підлогового покриття і розрахувати, скільки цілих рядів плитки поміститися, а також яка її кількість буде в кожному із них. Обов’язково слід враховувати відстань між кахлем, рівну товщині одного пластикового хрестика. Усе це допоможе визначити, чи буде обрізний ряд. Як правило, без його наявності обійтися не виходить. Саме цей ряд необхідно розташувати в тому місці, яке буде менш помітне. Здійснивши таким чином розрахунок, можна приступати до укладання, починаючи з дальньої точки від входу в приміщення, і закінчуючи біля порога.

Для виконання подібних дій знадобляться:

 • електрична дриль з міксером (для замішування клейової суміші);
 • клей для кахлю;
 • відповідна ємність;
 • простий вузький і широкий гребінчастий шпателі;
 • будівельний рівень;
 • киянка з гумовою насадкою;
 • плитка необхідного розміру і колірного відтінку;
 • плиткоріз або болгарка;
 • пластикові хрестики (необхідні для створення рівномірних швів);
 • суміш для затирання швів відповідного кольору;
 • гумовий шпатель;
 • м’яка губка (для змивання залишків затірки).

У належній ємності замішують за допомогою електричної дрилі з міксером необхідну кількість клею для кахлю. Він повинен бути еластичним (не сильно рідким, але і не густим). Після цього тонким шпателем намазують його на тильну сторону плитки по всій її поверхні, а за допомогою гребінки знімають надлишки. “Борозни” повинні бути рівномірними.

Поклавши першу плитку на підлогу, її необхідно трохи простукати киянкою, для того, щоб вона увійшла в зчеплення з поверхнею бетонної стяжки. Почати слід від кута. Аналогічні дії виконують з кожною плиткою першого ряду, встановлюючи між дотичними сторонами по два пластикових хрестика і перевіряючи утворену, таким чином, поверхню за допомогою рівня.

Укладання плитки на підлогу.

Якщо десь кахель вклався не правильно, його потрібно відірвати від підлоги, очистити від клею і по-новому перекласти. Кожен окремий елемент кахлю потрібно укладати якісно, особливо якщо мова йде про самостійне виконання подібних робіт в перший раз. Там, де необхідно виконати підрізування плитки, потрібно скористатися плиткорізом або болгаркою. Аналогічно укладаються всі наступні ради плитки, між якими встановлюються будівельні хрестики.

Затирання швів

Коли покладений кахель вже весь, то потрібно почекати один день, щоб клей добре висох. Після цього виймають хрестики, і користуючись гумовим шпателем, заповнюють еластичним затиранням шви між всіма плитками. Через невеликий проміжок часу, після якого затирка почне схоплюватися, її залишки потрібно акуратними рухами змити за допомогою вологої м’якої губки.

Виконуючи послідовно всі вищезгадані етапи робіт можна власноручно здійснити підготовку основи і укласти плитку на підлогу в приміщеннях приватного будинку або міської квартири.


4 коментарі

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.