Канадські будинки

Канадські будинки - вигляд.

Технологія будівництва індивідуальних будинків була розроблена архітекторами Канади. Після того як це нововведення було з успіхом введено в їх рідній країні, воно успішно перекочувало до міст США та Європи. Будинки, при створенні яких застосовується даний метод будівництва, часто плутають з житлом, яке зводяться за допомогою каркасних технологій. Тим не менше, ці два принципи значно відрізняються, в першу чергу із-за використання не тільки каркасів, але і панелей в якості несучих конструкцій, що виробляються на спеціалізованих заводах.

Панельний принцип будівництва

Панелі, які використовують при будівництві індивідуальних будинків, відрізняються своїм універсальним призначенням. Вони не тільки відіграють роль несучої конструкції, але і є єдиною огорожею кімнат від зовнішнього середовища. Так як на панелі накладається багато відповідальних функцій, то їх виробництво являє собою кілька рівнів контролю якості. Конструкція з даного будівельного матеріалу складається з декількох шарів. По-перше це зовнішній шар стружки, по-друге внутрішній утеплюючий шар, що складається з пінополіуретану. Ці два шари у своїй взаємодії відмінно переносять різні види навантажень (стискання, розтягування) і зручні в експлуатації. Разом з тим не можна не відзначити і тепло-фізичні властивості майбутнього каркаса житла – його теплоізоляція порівняно з матеріалами такої ж товщини значно перевищує середній показник.

Основні якості – економність і швидкість зведення

Канадська технологія будівництва мало-поверхових будинків відома своєю перевагою в економії засобів, що витрачаються. Загальна собівартість використаних матеріалів стабільно залишається низькою завдяки доступності ресурсів. Крім того, на будівельному майданчику практично не використовується спеціалізована техніка, так як ті ж багатошарові панелі володіють легкою вагою. Саме легка вага дозволяє використовувати в будівництві фундамент з дрібним заглибленням стрічкового і стовпчастого типу. Також у поєднанні з таким індивідуальним житлом застосовується легкий пальовий фундамент, який складається з гвинтових паль. Все це необхідно для того, щоб не зруйнувати ґрунтові шари і не підпускати ґрунтові води.

Будівництво стає більш швидким і з причини того, що в ньому не використовуються так звані мокрі процеси, для яких необхідні цементні суміші. Без них будівельні роботи можуть проводитися цілий рік, без оглядок на температуру та погоду.

Які ж терміни зведення житлових будинків за допомогою такого способу? Якщо не враховувати підготовку фундаменту, то будівництво житла займе не більше трьох місяців. При цьому по закінченні даного терміну вже будуть закінченні всі додаткові роботи в тому числі і фасадні, і будівля буде здаватися під ключ. Здається, швидше свого часу готували тільки горезвісні п’ятиповерхові хрущовки. Ті, однак, відомі не тільки оперативністю свого зведення, але і низьким комфортом проживання.

Деякі об’єктивні недоліки

Мабуть самим неприємним недоліком, який мають конструкції даного типу — є схильність до створення в приміщенні підвищеної вологості. Однак і цю проблему при бажанні можна вирішити. Наприклад, забезпечити кімнату додатковою вентиляцією.

Надання житлу індивідуальності та підсумки

Житло не обов’язково має бути однотипним. Можливі різні рішення: наприклад, двоповерховий будинок з мансардою. Крім того, для цього не потрібно укріплювати вже існуючий фундамент.

Канадські будинки.

Вигляд канадського будинку

Внутрішнє оздоблення нового об’єкта по закінченні будівництва відрізняється невибагливістю. Для стінових панелей не потрібне вирівнювання та інші додаткові трудові й тимчасові витрати. Як правило, для обробки використовують додаткові аркуші. Для їх монтажу не потрібні направляючі профілі та інша метушня, характерна для інших видів будівництва.

Підсумовуючи ми отримуємо новий метод зведення будинків, який вигідно відрізняється від традиційних рішень майже по всіх важливих пунктах, у тому числі щодо витрат різноманітних ресурсів. Крім того, не варто забувати про такі важливі якості, як відповідність санітарним і пожежним нормам. У такому будинку буде затишно і приємно жити!


3 коментарі

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *