Тепофол – опис, характеристики, застосування

Тепофол - опис, характеристики, застосування, монтаж

Сучасні технології будівництва будинків передбачають використання теплоізоляційних матеріалів для створення ефективно теплозахисту. Одним з нових теплоізоляторів, який привернув за короткий проміжок часу до себе великий інтерес, є Тепофол. Про властивості та характеристики матеріалу піде мова у статті.

Опис Тепофолу

Основною сировиною для виготовлення утеплювача є поліетилен. Це найдоступніший матеріал, який володіє унікальним набором фізичних і хімічних властивостей, легко піддається обробці. Із сировини під високим тиском і температурним впливом виготовляються гранули, які згодом піддаються плавленню. Комірчаста структура утворюється за допомогою застосування екструдера. Низька теплопровідність полімеру, наявність повітряних вкраплень і прошарок із фольги створюють перешкоду тепловим втратам житла.

Особливість утеплювача полягає в міцному з’єднанні полотен, що досягається завдяки замковим елементам.

З'єднання Тепофолу.

З’єднання Тепофолу.

Характеристики Тепофола

Випускається кілька типів Тепофола, їх маркують літерами А, В, С. Рулонний матеріал зручний при транспортуванні. Товщина полотна представлена діапазоном 2-150 мм. Пориста структура утеплювача дозволяє поглинати звуки, створювати повітряний бар’єр теплових випромінювань. Точка роси при зовнішньому монтажі теплоізолятора зміщується за межі фасаду, що виключає промерзання стін і утворення конденсату.

Серед інших показників:

 • вологопоглинання – 2%;
 • діапазон робочих температур – від мінус 60°С до плюс 100°С;
 • міцність при стисненні – 0,035 Мпа;
 • паропроникність – 0,0011 мг/мчПа;
 • теплопровідність – 0,37-0,39 Вт/м°С.

Переваги

Тепофол тільки почав освоювати будівельний ринок, але інтерес до нього неухильно зростає. Це зумовлено низкою переваг, якими володіє теплоізолятор.

1. Низький показник теплопровідності, що дозволяє економити кошти на опаленні близько 30%.

2. Зносостійкість матеріалу, при правильному проведенні монтажних робіт проводити заміну утеплювача не потрібно.

3. Утеплювач ідеально підходить для легких будівель (типу каркасних конструкцій), на фундамент захисний шар дає мінімальне навантаження, що не перевищує 25 кг на м³.

4. Використовувати Тепофол можна, як для створення зовнішнього, так і внутрішнього теплозахисту.

5. Універсальність. Матеріал володіє пароізоляційними властивостями, тому його можна використовувати замість пароізоляції. При утепленні житла відпадає необхідність у використанні пароізоляційної плівки.

6. Прекрасні звукоізоляційні характеристики (32 дБ).

7. Відображаючий ефект випромінюючої енергії становить до 97%.

8. Еластичність матеріалу дозволяє використовувати його на будівлях із складними архітектурними лініями і декором.

9. Екологічна безпека.

10. Легка технологія монтажу.

Варто зазначити, що технологія утеплення будинків Тепофолом є унікальною, яка не має аналогів. Ця розробка належить тій же компанії, яка випускає теплоізолятор.

Область застосування Тепофола

Тепофол призначений для виконання утеплення наступних поверхонь:

 • фасадів та внутрішніх стін будівлі;
 • підлог;
 • покрівель;
 • фундаментних конструкцій;
 • перегородок, перекриттів;
 • лоджій або балконів;
 • мансард.

Утеплювач використовується в промислових цілях: для утеплення комунікацій, складських приміщень та ангарів.

Завдяки пористості та еластичності матеріал застосовують в якості упаковки, яка захищає товари від механічного впливу під час транспортування.

Тепофол - опис, характеристики, застосування, монтаж.

Приклад утеплення даху за допомогою Тепофолу.

Особливості монтажу Тепофола

Монтаж теплоізоляції виконується в три етапи.

1. Спорудження каркаса з дерев’яних брусків. Дерево попередньо слід обробити антисептиком і антипіреном. Кріпити бруски потрібно дюбелями з дотриманням інтервалу не більше 1 метра.

3. Розкрій полотен за розміром робочої поверхні. Фіксація теплоізолятора за допомогою будівельного степлера. З’єднувальні шви проклеюються скотчем.

4. Набивання поверх теплозахисту контур обрешітки. Таким чином, між обробкою/облицюванням і утеплювачем утворюється повітряний прошарок, який виключає утворення конденсату і забезпечує хорошу вентиляцію. Завершується монтаж обшивкою каркасу обробним матеріалом.

Перш ніж приступити до робіт з укладання теплоізолятора, необхідно підготувати поверхню. Такі деформації в стіні, як тріщини і відколи повинні бути закладені штукатуркою або цементним розчином. Оглянувши електричну проводку, варто переконатися, що оголені ділянки проводів відсутні. Слід уникати контакту провідника з фольгованим матеріалом, так як він володіє прекрасною передачею струму.

При виконанні монтажу варто врахувати важливі моменти:

 • фольгована сторона прямує в бік стіни;
 • поліетиленовий ізолятор повинен мати повітряний прошарок з обох сторін, тільки так досягається максимальний ефект утеплення;
 • роботи потрібно проводити в теплу пору року, щоб поверхня добре просохла;
 • при відсутності на полотні замкових елементів, полотна з’єднуються в напуск (не менше 10 см);
 • теплозахист краще облаштовувати із зовнішньої сторони будинку.

Тепофол не тільки знижує теплові втрати житла, але і запобігає негативному впливу атмосферних чинників на стіни, в результаті чого збільшується термін експлуатації всієї конструкції.


5 коментарів

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *