Будуємо фундамент під лазню

Фундамент для лазні

Перед тим, як проводити будівництво фундаменту під лазню, спочатку збирається інформація про місце зведення об’єкта, кліматичні особливості даної місцевості, глибину промерзання ґрунту. Власнику ділянки необхідно

врахувати структуру ґрунту і визначитися з матеріалом, який піде на будівництво лазні, так як при виборі фундаменту розраховується ступінь навантаження на нього.

Стовпчастий фундамент під лазню

Така підстава використовується в основному при будівництві легких конструкцій, таких як дерево або брус. Особливість стовпчастого фундаменту полягає в тому, що по кутах бані, а також в тих місцях, де відбувається стикування внутрішніх і зовнішніх стін, ставляться цегляні стовпчики. Якщо периметр споруди великий, то між кутовими стовпами зводять додаткові опори, але за умови, що відстань між ними не буде більше двох метрів. Закопуються стовпи на глибину промерзання ґрунту в даній місцевості, а до цього значення додається ще від 10 до 20 сантиметрів.

Також при побудові стовпчастих фундаментів використовують буронабивні палі. Для створення таких паль необхідно пробурити отвір рівний глибині промерзання ділянки, додати кілька сантиметрів і вставити в нього цементну трубу. Діаметр свердловини береться від 20 сантиметрів. Потім заливають трубу бетоном та по мірі наповнення сумішшю піднімають до встановленої проектом мітки. У верхній частині труби ставиться спеціальна деталь, за допомогою якої всі стовпи будуть з’єднуватися один з одним. Встановлені труби армують дрібною сіткою з металу. Потрібно врахувати: якщо отвори заповнити бетоном без використання труб, то згодом промерзлий ґрунт буде виштовхувати стовп або переламувати його.

Фундамент із стовчиків для лазні

Стрічковий фундамент під лазню

Даний вид фундаменту застосовують для більш важких конструкцій, наприклад під лазню побудовану із блоків, цегли або блочно-щитових споруд. Він являє собою стіну, зведену з природного каменю, із використанням розчину цементу, бутобетону чи бетону. Часто його зводять з будівельних блоків, завчасно утрамбовуючи піщану поверхню на висоту п’ятнадцяти сантиметрів. Для визначення ширини фундаменту, як правило береться товщина стін, і до цього значення додається десять сантиметрів. Глибина загортання залежить від структури ґрунту, на якому розташовується будівля. На міцному, щільному ґрунті, незважаючи на кліматичні особливості регіону, пристрій фундаменту під лазню роблять на глибину від 50 до 70 сантиметрів. На пухкому, водопроникному, або навпаки – глинястому ґрунті, у розрахунок береться глибина промерзання, а до неї додається ще 10 – 20 сантиметрів.

Стрічковий фундамент для лазні

Наступна тема буде: про котельню для приватного будинку.


Один коментар

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *