Товщина стін із цегли

Товщина стін із цегли, яка має бути при будівництві будинку?

Цегла – міцний, надійний будматеріал з чудовою несучою здатністю. Стіна, складена за будівельною термінологією «в одну цеглину», бездоганно тримає практично будь-яке навантаження. Обперти на таку несучу конструкцію, товщина якої складає 25 см, можна залізобетонні, дерев’яні і бетонні перекриття, споруджуючи зверху кілька поверхів.

Причиною потовщення цегляних стін є тільки підвищення теплотехнічних та ізоляційних якостей будинку, що пов’язано, як з розташуванням житлового будинку поблизу аеропортів, шумних транспортних магістралей, заводів, так і з специфікою клімату відповідного регіону.

Досить висока теплопровідність цегли і інертність в аспекті підтримки існуючої температури, диктує застосування різних варіантів підвищення ізоляції будови. Для створення комфортного середовища в дерев’яному будинку досить спорудження несучих конструкцій з товщиною 20 см, а товщина стін з цегли для формування рівнозначних показників повинна становити 64 сантиметри. Важка цегла при цьому суттєво збільшує навантаження на фундамент, паралельно збільшується бюджет будівництва. Адже спорудження фундаменту часто становить третину всіх будівельних витрат.

Способи підвищення теплотехніки та ізоляції цегляних будівель

1. Збільшена товщина цегляної стіни, кладка несучих конструкцій «в дві цеглини». Стандартні розміри елементів дозволяють виконувати конструкції з товщиною 51 см з врахуванням товщини шва.

2. Спорудження цегляних стін з внутрішньою повітряною подушкою. Так називається технологія криничної кладки, що складається з двох стін в одну цеглину і порожнього простору між ними. Він заповнюється в процесі зведення стін керамзитом, органічним утеплювачем, пінополістиролом, шлаком, легкими бетонними сумішами. За рахунок наявності порожнини зменшується вага будови і підвищується ізоляція.

3. Пристрій вентильованого фасаду за допомогою пиломатеріалів, сайдингу, спеціальних теплоізоляційних панелей, цегли, штукатурки.

4. Просте утеплення фасаду з подальшим облицюванням або нанесенням штукатурки.

5. Оснащення цегляних стін з утеплювачем з внутрішнього боку. Шар утеплювача потрібно обов’язково закрити пароізоляційним прошарком, потім виконати внутрішню обробку.

Товщина несучих стін із цегли

Для внутрішнього або фасадного утеплення товщина несучої стіни може дорівнювати 25 см, 38-39 см, а при кладці в півтори цегли, 51 або 48 сантиметрів. Розходження в 1-2 см пов’язано з наявністю сантиметрового шару зв’язувального матеріалу, розташованого між елементами цегляної кладки. Несучі стіни всередині будівлі не повинні бути тоншими ніж 25 см.

Товщина внутрішніх перегородок

Найчастіше для того, щоб скоротити витрати і зменшити навантаження, внутрішні перегородки споруджують із спеціальних пінобетонних блоків. Якщо перевагу власники все ж віддали цеглі, то варто врахувати її стандартні розміри. Для зведення перегородок використовують чверть або половину цегли. Товщина може становити 12 см, при укладанні елементів на ребро 6,5 сантиметрів. Тонкі цегляні перегородки висотою більше 1,5 метра бажано оснастити армованим дротом для міцності.


Один коментар

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *