Робимо огорожу або паркан із профнастилу

Паркан або огорожа із профнастилу

Виробники профнастилу активно займаються поліпшенням технології виготовлення матеріалу. В основі досі лежить металевий аркуш, на якому за допомогою спеціального обладнання, створюється хвиля заданої форми і розміру. Застосування сучасних полімерних покриттів дозволило значно поліпшити міцність профнастилу та його стійкість до зовнішніх впливів. За рахунок цього розширилася сфера використання покриття. Зокрема, матеріал можна використовувати для створення довговічних огорож. Розміри і форма листів значно полегшують монтаж.

До основних переваг подібних огорож можна віднести широку колірну палітру і можливість зведення власними руками. Установка паркану з профнастилу не вимагає великої кількості інструментів і матеріалів. Крім самих листів, для роботи знадобляться:

  • стійки (найчастіше в саморобних проектах для них використовують круглі (59 мм) або квадратні (60х60 мм) металеві труби, а при бажанні можна вибрати елементи іншого розміру і перерізу, дерев’яні колоди, кам’яні або цегляні стовпи);
  • рівень;
  • поперечки (для лагів зазвичай беруть тонкостінний (до 2 мм) прямокутний профіль 60х25 мм);
  • ріжучий інструмент (болгарка) і насадки до неї;
  • матеріали для опалубки;
  • кріплення (саморізи для металу, болти);
  • гравій та цемент;
  • дриль або зварювальний апарат (для кріплення лаг);
  • фарба для каркаса (під колір профнастилу).

Монтаж огорожі з профнастилу

У першу чергу проводиться розрахунок кількості матеріалів. Стійки зазвичай розташовують на відстані 2-2,5 м. Вибираючи їх розмір, потрібно враховувати не тільки висоту паркану, але ту частину, що знаходиться в ґрунті (30% від висоти). Тобто, для двометрової огорожі знадобляться стовпи 2,7 м. Висота також впливає на кількість труби для лагів. В огорожах до двох метрів вони укладаються в два ряди, а вище – в три.

Кількість аркушів розраховується виходячи з периметра ділянки, наявності в паркані воріт або хвіртки. До кожної лаги профнастил прикручується трьома саморізами, тобто на одну секцію йде від 6 до 9 кріплень.

Роботи по монтажу можна розділити на наступні етапи:

1. Розмітка і копання ям під стійки. Відлік починається від існуючих або передбачуваних воріт (перший стовп розташовується поруч з рамою). Замість лопати краще використовувати садовий бур. Яма повинна бути трохи глибше підводного кінця, так як на дно засипається і трамбується подушка з гравію.

2. Підготовка бетону (цемент М400 з гравієм 1:4). Краще місити розчин порційно, заливаючи кілька свердловин за раз.

3. Встановлення стовпів. Стійки повинні розташовуватися строго вертикально. Після вирівнювання заливається бетон з якого, методом штикування, видаляється зайве повітря. Якщо планується фарбування стійок, робити це потрібно до подачі розчину. Бетон повинен сохнути протягом декількох днів.

4. Кріплення лаг. При наявності обладнання та навичок, поперечні елементи можна приварити. В іншому випадку лаги прикручуються за допомогою болтів. Після цього каркас фарбують.

5. Установка листів. Профнастил виставляється вертикально і кріпиться до лагів саморізами, що розташовуються по краях і в середині кожного елемента.

Паркан або огорожа із профнастилу

Ось така нескладна технологія влаштування паркану біля будинку із профнастилу власноручно.


Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *