Лего-цегла – склад, характеристики

Лего-цегла, склад, характеристики

Лего-цегла – цей термін з’явився зовсім недавно на сучасних ринках будматеріалів. Являє собою з вигляду звичайну цеглу, але має замкову частину, за допомогою якої блоки кріпляться між собою максимально близько і укладаються в спеціальні пазли, нагадує ця конструкція дитячу іграшку «лего».

По суті, це та ж іграшка, тільки використовується для більш серйозного будівництва, а в дизайні нічим не відрізняється. Коли потрібно вибирати будівельний матеріал, люди керуються декількома аспектами.

На першому місці, звичайно, ціна, особливо коли будівництво планується масштабне, то будь-яка зайва плата в цілому вийде великими витратами. Лего-цегла в цьому плані цілком вигідна, в її виробництві не використовуються якісь дорогі складові, тому ціна не буде завищеною.

Далі замислюються про робочу силу, адже якщо взяти який-небудь дорогий і складний в укладанні матеріал, то потрібні кваліфіковані фахівці, професіонали в цій галузі, їх послуги коштують дорожче, ніж у звичайних бригад укладальників. У цій сфері лего-цегла знову виграє, тому що за рахунок цих пазлів укладання стає ще простіше і можна наймати звичайних будівельників, які швидко зберуть всі «цеглинки» в лего-будинок. І знову, про простоту робіт, деякі спритні забудовники хочуть все робити своїми руками, ну чому б і ні, це не складніше, ніж поклеїти шпалери, якщо дотримувати всіх інструкцій і бути уважними.

Отже, з чого складається лего-цегла?

У її складі: цемент, пісок, глина, щебінь або вапняк, розведений з барвниками, а також пластифікатори. Не самі складні складові, так і процес виробництва включає в себе заливку у форму і затвердіння, тому ціна не висока. Дуже зручно, якщо будівельник недосвідчений, але хоче зробити все сам, адже тут не можна поставити блок нерівно або залишити великі щілини, матеріали самі кріпляться між собою тільки в одному варіанті.

Варто відзначити, що вага отриманої споруди буде набагато меншою від такої ж цегляної, тому час і відсоток осідання зменшуються.

Відмінною рисою цього матеріалу також є низьке волого-поглинання, тому не доведеться використовувати величезний шар утеплювача, можна обійтися стандартними блоками. Тепло лего-цегла зберігає всередині, а влітку спека не зможе проникнути за рахунок дуже близьких сполук.

Багато винахідливих будівельників навчилися виробляти цей будматеріал самостійно, прямо на місці забудови, помітно економлячи на витратах при закупівлі, тому що взяти в оренду необхідне обладнання та закупити складові буде набагато дешевше. Замішувати і заливати суміш краще у команді з професіоналами, самостійність похвальна, але новачок може допустити помилки, особливо це стосується переходу в кутах, коли кріплення цегли буде складніше поєднувати.

Популярність лего-цегли

Лего-цегла за такий короткий термін існування вже отримала безліч схвальних відгуків від покупців, тому може легко конкурувати із звичайною цеглою, тим більше на другий варіант в розпал сезону відбувається підвищення цін, за рахунок дефіциту.

Більшість консерваторів активно протистоять масовому впровадженню лего-цегли в масове будівництво, залишаючи перше місце за класичною цеглою, тому можна побачити і негативні відгуки, найчастіше вони надумані, або матеріал придбавався у продавців, які надають неякісну продукцію, це помилка вибору постачальника, а не матеріалу.


3 коментарі

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *