Власноручне виготовлення штучного каменю

Виготовлення штучного каменю.

Облицювання внутрішніх і зовнішніх стін будівель, фундаменту або декоративних елементів саду штучним каменем, має ряд незаперечних переваг. Цей матеріал більш доступний із фінансів, з ним зручно і легко працювати. А завдяки грамотно підібраній текстурі і кольорам, виглядає така обробка цілком естетично і благородно.

Якщо вибір припав на цей матеріал для облицювання, то варто задуматися про те, як самостійно зробити штучний камінь в межах свого господарства. Це дозволить не тільки в рази заощадити бюджет, але і зробити обробку ексклюзивною і гарантовано екологічною.

Виготовлення красивого штучного каменю самостійно тільки на перший погляд може здатися трудомісткою роботою. Якщо заздалегідь підготувати всі необхідні матеріали і дотримуватися інструкції, то процес не займе багато часу та сил. Вся робота складається з двох етапів: виготовлення форми для каменю і безпосередньо заливка самих блоків.

Виготовлення форми для штучного каменю

Ємності або форми для заливки матеріалу називаються молдами. Вони є у продажу вже готові до експлуатації. Але якщо немає можливості їх придбати, або є бажання все зробити власноручно, то можна скористатися наступною схемою.

Спочатку потрібно визначитися, якої же форми і текстури будуть майбутні оздоблювальні елементи. Для цього доведеться придбати маленьку партію готового каменю. Виготовляють ящик з дерев’яних рейок або фанери. Ємність повинна бути герметичною і міцною. Внутрішню поверхню контейнера і самі камені промащують солідолом. Після цього зразки розміщують у ящику, відступивши від стінок кілька сантиметрів. Таку ж відстань потрібно залишити між самим камінням.

Коли молди будуть заповнені кам’яними блоками, в них заливають рідкий поліуретан. Підійде в якості заливки також силікон. Щоб у формі для виготовлення штучного каміння не залишалося порожнин, заповнених повітрям, рекомендується намилити пензлик і за його допомогою розподілити вміст форми.

Після того, як наповнювач затвердіє, зразки акуратно виймають зі скриньки. Отримані молди готові до подальшої роботи. Найчастіше при оздоблювальних роботах потрібна велика кількість штучного каменю. Тому, щоб прискорити процес виготовлення матеріалу, бажано зробити заготівку відразу декількох форм.

Штучний камінь з піску та цементу

Для виготовлення основної маси заливки необхідно змішати цемент і пісок. Найбільш міцний камінь виходить, якщо взяти ці витратні матеріали у співвідношенні 3:1. Такий порошок розмішують за допомогою міксера у воді до одержання пастоподібної маси.

Однією з переваг самостійного отримання каменю є те, що можна створити відтінок на свій смак. Для цього в процесі перемішування в цементно-піщану масу додають вибраний колір. Необхідно лише пам’ятати, що його кількість не повинна перевищувати 3% від загальної маси. Щоб домогтися рівномірного фарбування суміші, краще для роботи брати рідкий барвник.

Коли розчин готовий, його розливають по молдам, попередньо змазаним жиром. Якщо є потреба надати додаткову міцність каменю, то можна використовувати елементи арматури. Для цього форму заливають не повністю, а тільки наполовину. На розчин кладуть металеву сітку, а потім доливають суміш.

Поверхню заливки вирівнюють, а через 20-30 хвилин роблять кілька борозенок гострим предметом. Завдяки чому зчеплення каменю з лицювальною поверхнею буде міцніше. Через 12-14 годин готові блоки дістають з форми. В роботу їх можна пустити через два тижні після повного висихання.

Самостійно робимо штучний камінь з гіпсу

Технологія виготовлення гіпсових блоків багато в чому аналогічна вищеописаній. Відрізняється лише рецепт заливальної суміші. Для її приготування беруть гіпс (5 кг), дрібний наповнювач у вигляді піску, гранітну або мармурову крихту (2 кг), воду (1,5 л), лимонну кислоту (1 щіпку) і вибраний барвник (100 г). Останній компонент можна не додавати в суміш. Є ще один спосіб фарбування гіпсу. Бажаний відтінок роблять вже на готовому камені, використовуючи пульверизатор з фарбою.

Для змазування форм використовують не жир, а суміш скипидару і воску в пропорції 7:1. Гіпсову суміш виливають у форми і вирівнюють поверхню, прибираючи зайвий матеріал. В процесі заливки необхідно стежити, щоб в масі не залишалося повітряних мішків. Поверхню також роблять рифленою (з борозенками). Камінь з гіпсу дістають з форми набагато раніше – через 45-60 хвилин. Готовим блокам також необхідно дати деякий час для повного висихання і затвердіння.

У підсумку, можна сказати, що якщо самостійно зробити штучний камінь для будинку описаними способами, то матеріал практично нічим не буде відрізнятися від промислового аналога. Крім того, застосовуючи цю технологію, можна бути впевненими в тому, що матеріал не буде містити шкідливих речовин. А експериментуючи з пігментами, можна домогтися гарних кольорових переходів в оформленні приміщення та подвір’я.

Раджу також почитати про монтаж водостоку для даху.


Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *