Як потрібно класти газоблоки?

Як класти газоблоки?

Газоблоки мають невелику вагу у порівнянні з багатьма іншими будівельними стіновими матеріалами, а також великі розміри. У зв’язку з цим укладання газобетону проходить, як правило, легко, швидко і ефективно.

Для кладки газобетону можна використовувати традиційний кладочний розчин або спеціальний розчин, який продається у вигляді сухого порошку. Традиційний розчин готується з якісних інгредієнтів – піску та цементу в співвідношенні три до одного. Тобто на три відра піску потрібно брати одне відро цементу. Кількість води зазвичай не вказують, тому що це багато в чому залежить від вологості піску.

Укладання газобетонних блоків практично не має відмінностей від монтажу аналогічних будівельних блоків. Роботу починають з викладання кутів, при цьому строго контролюючи їх вертикальність і чіткість. Вертикальність зручно контролювати за допомогою схилу і будівельного рівня, а чіткість кутів за допомогою шаблону.

Коли кілька рядів газоблоку будуть викладені в кутах майбутнього будинку або споруди, між рядами натягають шнури. Кріплять їх до верхніх кутів газоблоків. Після цього можна приступати до викладання стін, орієнтуючись на дані шнури. При цьому ефективність, швидкість і якість будівництва значно зростає.

Висота між рядами складається з висоти самих блоків та висоти розчину шва, який зазвичай становить близько десяти міліметрів.

Блоки укладають один за іншим на розчин, заповнюють шов між блоками тим же розчином, а його надлишки тут же знімають.

Не дивлячись на те, що були протягнуті рівні шнури, все-таки рекомендується контролювати рівність рядів час від часу за допомогою будівельного рівня і схилом. Головне – дотримати рівність кладки, адже від цього залежить міцність усієї конструкції.

Під час укладання газоблоку слід проводити перев’язки, як і при укладанні цегли. Тобто іншими словами, кожен ряд газоблоків треба змістити на половину блоку. Якщо цього не зробити, тоді замість міцної і монолітної стіни, якою вона і повинна бути, вийдуть окремі стовпчики.

Також, якщо стіна викладається своїми руками з газоблоків подвійна, потрібно обов’язково робити перев’язку. У цьому випадку в кожному четвертому ряду газоблоки укладають поперек стіни, а не вздовж неї. Знову ж таки, якщо цього не зробити, то вийдуть дві окремі стінки, а не одна монолітна. Це зрозуміло, сильно знизить міцність всієї конструкції.

Якщо стіна викладається потрійної товщини, то перев’язку роблять поперемінно. Тобто, наприклад, в третьому ряду між собою пов’язують першу і другу стіну, а в шостому ряду – другу та третю і так далі.


2 коментарі

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *